Ha finn és az észthez semmi köze sincs a magyar nyelvnek, akkor miért van az, hogy mindkét nyelv, főleg az észt hátborzongatóan hasonlít a magyarra hangzásban?
http://www.youtube.com/watch?v=gVppceNO7uE&feature=related
Nagyon hasonlít a magyarra szerintem.Vélemények?
Kérlek linkeld be a beszédet.
Egyébként a dal finn :) Most néztem utána.Szerintem nagyon magyaros hangzású
a lámpa nem csak a finn/észt és a magyar nyelv privilégiuma, azon hiába keressük a rokonságot, hiszen akkor mi van az angol lamp-pal, az orosz лампа-val, a görög λάμπα-val, a portugál lâmpadá-val az albán llambë-vel stb… akkor mindenki nyelvrokona mindenkinek? :D
Tetszik a dal egyébként, most hallgatom negyedszer :) "egy magányos tündér meséje" a címe. szerintem a finn egyébként csak bizonyos mértékben hasonlít a magyarra hangzásban, pl az ö, ü hangok jellemzően egyediek ebben a vonatkozásban, sok környékünkbeli csak pislog ezen hangok hallatán, meg az R-t is hasonló szépen pörgetjük, de a finn nem ismeri egyáltalán a palatizációt (ty, gy, ly, ny stb..) nincs cs, s, zs, dzs hangjuk, szóval a magyar fonológia sokkal szerteágazóbb, mint a finn, amit egyébként ebből kifolyólag, egy hang kivételével (ä) gyerekjáték megtanulni, csak az a szép akcentus amit fel kell venni mellé
ami a hasonló szavakat illeti, érdekesek meg jó móka velük játszani finnekkel/észtekkel közösen, mi is játszottunk ilyeneket és kellemes érzés volt látni egymást mosolyogni ezek hallatán, de a finn-magyar rokonság nem itt van, sokkal mélyebben, talán nem is teljesen a nyelvtannál, habár aki ismeri a nyelvtan felépítését láthat sok sok hasonlóságot.. ami a lényeg szerintem az a nyelv logikája. az egyedi és szeretetreméltó. akikkel beszélgettem a magyar nyelvről, és panaszkodtak vagy csodálkoztak hogy milyen bonyolult vagy nehezen érthető, mindig azt mondtam, hogy csak egyszer kapnátok el a nyelv logikájának a fonalát, onnan minden kitisztulna…
szép a finn nyelv egyébként, szeretem hallgatni.
régen ezt hallgattam sokat, vicces hogy pont egy időjárás jelentés, de nagyon szépen beszél benne a hölgy
említettétek a ragozás meglétét, mint bizonyítékot, érdekes...
A koreai nyelvben ugyanúgy van ragozás (a szó végén toldalékok).
Átírásban (mivel ázsiai karaktert írni értelmetlen lenne):
kamnida = megy, megyünk, mennek.
kamnikka = ön (vagy ő) megy?
Szótő: ka
"A többes szám végződése, a magyarhoz hasonlóan, megelőzi az egyéb ragokat." (forrás: Osváth Gábor: Koreai nyelvkönyv Bp, 2008; ebből tanulnak a BGF-es és az ELTE-s hallgatók koreaiul).
Tehát, ha csak a ragozás meglétét nézzük, szerintem, az nem eléggé bizonyító erejű.
Nem vitatom a finn-ugor rokonságot, de azért sokan vannak, akik igen.
A világ összes nyelve egyetlen ősnyelvből alakult ki. Ezek közül a magyar nyelv az, amely a legtöbbet megőrzött az ősnyelvből. Ez a link is bizonyítja:
Előbbi válaszomból, illetve a csatolt linkből kiderül, hogy a magyar nyelv nem tartozik a finnugor nyelvcsaládhoz. A DNS vizsgálatok is ezt bizonyítják. További bizonyíték: idézet dr Kiszely István biológus és magyarságkutató előadásából:
Egész őstörténetünket 1821-ben találták ki. Kutatásaim során megtaláltam a bécsi kancelláriának azt a leiratát, amelyben fölkérik az osztrák történészeket, hogy a rebellis magyaroknak egy olyan őstörténetet írjanak, amelyre nem büszkék. És akkor kitalálták azt a
bohócságot (ma már annak vesszük, ma már elmúlt az ideje), hogy őseink valahol az Ob folyó alsó folyása mentén, az Uráltól keletre együtt éltek a finnekkel. Hál` Istennek a finnek 2003- ban átírták tankönyveiket. Az új finn történelemtankönyvek így kezdıdnek: "eddig az volt a nézet, hogy a magyarokkal rokonok vagyunk. Mára kiderült: barátság van, de genetika nincs." Ennyi. Őszinték. Akkor került sor a nagy genetikai vizsgálat végére.
Az előadás itt olvasható:
Itt van valaki, aki humorosnak tartja azt, hogy egyetlen ősnyelvből alakultak ki a különböző nyelvek. Talán el kellene olvasni, amit linkben küldtem, mert nem hiszem, hogy a párizsi Sorbonne egyetem nyelvészei azért tették ezt a megállapítást, hogy mások humorosnak találják. Ezenkívül a Biblia is ezt bizonyítja. Olvassátok el Bábel tornyának történetét!
Ezt írják a Wikipédiában:
A Közös nyelv létezett
A tudósok egy része szereti a bibliai Bábel Tornyának történetét mesévé degradálni, amely csupán azért született, hogy a hívők magyarázatot kapjanak arra a kérdésre, hogy miért létezik több nyelv és több nemzet a Földön? Nyelvkutatók azonban bebizonyították, hogy visszafelé haladva az időben a különféle nyelvek közötti különbség egyre csökken, és Kr. e.. 3000 körül (amikor a torony épült) teljesen megszűnik...
Antropológusok szerint az emberiség ebben az időben valóban a Biblia által megjelölt területen élt, és ezután kezdtek szétszéledni a Földön. A kérdés már csak az, hogy ezek után mi hozhatta létre azt a fajta genetikai mutációt, amely következtében létrejöttek a különféle népcsoportok a különféle kontinenseken?
Forrás: wikipedia, Biblia
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!