Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek is gyönyörű a...

Szerintetek is gyönyörű a magyar nyelv? Én annyira szeretem!

Figyelt kérdés

74 azaz 74(!!!) szót számoltunk össze a járási fajtákra.

pl.: andalog, botorkál, lődörög, vágtat, csörtet, stb.:)



2012. dec. 2. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Milyen válaszokat vársz?


A - Igen

B - Igen

C - Igen

D - Igen


Van értelme az ilyen topikoknak?

2012. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én szeretem a magyar nyelvet, érdekesnek és még szépnek is tartom (bár elég sok "e" van benne), ez tényleg egy ahhoz képest egyedi nyelv itt, Európa közepén. De most hogy hány szót számolunk össze, hát, angolban is lenne ám annyi, de nem attól függ a dolog.
2012. dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Az elsővel különben egyetértek, ha valakinek nem tetszik, az úgy le lesz húzva, mint a frász :D
2012. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy mindenkinek a saját anyanyelve a legszebb. és ez a természetes. viszont ha pl. angol lennék, lehet nem a magyar tetszene a legjobban.
2012. dec. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem én nem olyan vagyok hogy lehúzom azokat akik más véleményen vannak mint én. Tényleg kíváncsi vagyok. Nekem nagyon tetszik, de van pl. olyan ember aki szerint különleges de csúnya nyelv. Olyan is aki szerint egyhangú és nehéz stb. Szóval én tényleg kíváncsi vagyok nem lesz lehúzva senki, sőt meg a zöld ha véleményt mondtok!:)
2012. dec. 5. 20:23
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem kérdező, csak azért szereted ennyire, mert ezt ismered jól. Semmivel nem gyönyörűbb, mint más nyelvek.
2012. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem, az anyanyelvem... Egész másHOGYAN szeretem, mint az idegen nyelveket. Tudok rajongani egy éppen tanult nyelvért, sőt általában rajongok a nyelvekért. De a magyar a szívem legközepén lakik... :)
2012. dec. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Igen. szerintem gyönyörű a mi nyelvünk.

Hát nem csodálatosan hangzik: édes anyanyelvünk?


[link]

2012. dec. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74? Az semmi. A magyarban több mint 200féle szinonima van a megy/jár szavakra.
2023. szept. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!