Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Macedóniának vagy makedóniának...

Macedóniának vagy makedóniának kell ejteni helyesen?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy c-vel vagy k-val kell ejteni Macedóniát.
2009. aug. 16. 16:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
mellesleg most néztem "magyar helyesírás szabályai 11. kiadás": Macedónia, macedóniai, macedóny nyelvű......."makedónoknak" nyoma sincs. A magyar a latin írásmódot vette át, nem a görögöt, ezért ejtjük c-vel!
2009. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ja és amit mutattál abban is cak azt írják, hogy köznapi használatban többnyire... Amúgy meg ha jól tudom, wikipédiába bárki beküldheti amit tud...
2009. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
De tényleg hagyjuk....engedjünmk teret egy 3. embernek is, ha vki írna még a témára, mert 2-en írtunk eddig 10 választ kb xd
2009. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
:D Okosabb nem lettem, mert mintkettőt mondtátok hogy helyes, de akkor tényleg várjuk meg azt a 3. válaszolót:D:D
2009. aug. 16. 19:30
 15/18 anonim ***** válasza:

Én történelemtanár vagyok. Nagy Sándort Makedón Nagy Sándorként tanítjuk. Az ókori Makedóniáról szólva a makedón a helyes kiejtés.

- De a macedón szó használata is helyes lehet, ha a mostani

országról van szó, ugyanis lakói nem az ókori makedónok, hanem egy szláv nyelvet(bolgár) beszélő nép.

2009. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Szerintem akkor eldölt melyik a helyes
2009. aug. 16. 22:55
 17/18 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz: LAtinul Macedonia- magyar hagyományosan ilyenkor c-nek ejtik, a restituáltnál k-nak
2009. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Macedónul Makedonija, magyarul MaCedónia. Az ország neve hivatalosan is Macedónia volt jugoszláv köztársaság, makedónia a mai értelemben pedig Görögország egyik északi tartománya. Egyik nagyvárosa pl Thessaloniki, a megye ahol van, az magyarul : Közép-Makedónia.

Szóval Macedóniának kell ejteni magyarul.

A makedónia elnevezés az ókori birodalomra utal Nagy Sándor vezetése alatt, nem a mai szlávok lakta országra.

2010. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!