Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Macedóniának vagy makedóniának...

Macedóniának vagy makedóniának kell ejteni helyesen?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy c-vel vagy k-val kell ejteni Macedóniát.
2009. aug. 16. 16:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Latinul Macedónia, görögül Makedónia...ennyi az egész. Ha római történelemmel kapcsolatban ejted akkor ügyelj rá hogy Macedóniának ejtsd, de ha görög történelemnél kerül elő, ott viszont szigorúan Makedónia!

Magyarul Macedóniának kell ejteni.

2009. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2009. aug. 16. 17:17
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Az anyukám onnan származik. MaKedóniának kell ejteni...
2009. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
az ő nyelvükön esetleg, de nem magyarul, mert nálunk maCedónia!
2009. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Anyám anyanyelvi szinten beszél magyarul és makedónul is. hát csak tudja... De akkor te jobban tudod...
2009. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szóval most meg is néztem, minden hónapban kapunk makedón újágot, ott is úgy van írva... Ezen kívül cirill betűkkel is k-nak van írva, ezt én is tudom, mert orosz tanulok...
2009. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Makedónul nem tudok, de latinul igen, görögül pedig nagyon picit, mert kellett anno még tanulnunk..... de magyarul 100% hogy Macedónia:


[link]


C-vel írjuk magyarul, és magyarul úgy ejtjük, ahogy írjuk, ha a magyar k-val ejtené akkor k-val is írná!

Még egyszer ha nem volna világos: lehet azon a nyelven k-val ejtik, de hogy latinul és magyarul c-vel az biztos!

2009. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Anyám tud görügül nem kicsit, makedónul, magyarul is, az újság amit kapunk, magyarul van! Mégpedig így a címe: Égei Makedónok Magyarországi Szövetsége... Tehát az újság makedónokról van akik elszármaztak, DE magyarul...
2009. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
És ha a magyar c-vel ejti, akkor az Macedónia, mert Mo.-n vagyunk, Ausztriát sem Österreichnek mondjuk..
2009. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Na jó hát te biztos jobban tudod... Ha a magyarok c-vel ejtik akkor az hibásan van. Anyukámat is megkérdeztem most, magyarul is Makedónia, az a magyar újságon is az van, sőt ha jól tudom az orosz dologat is úgy kell ejteni ahogy írják... Erről felesleges vitázni. :D
2009. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!