Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Örülsz, hogy az angol a...

Örülsz, hogy az angol a világnyelv?

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 16:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát az tény, hogy jóval egyszerűbb a hindinél, az arabnál, és a kínainál.
2012. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, mint a válaszoló felettem. Addig kell örülni, míg az angol a világnyelv, a legegyszerűbbek között van, hangzása sem rossz. Jó, hogy nem kínait meg arabot vagy ilyesmit kell tolni helyette, azok átkozott nehezek, meg elég rondák is.
2012. nov. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Az tény, hogy az angol valójában fény évekkel könnyebb mint a kínai vagy az arab, és az is elmondható, hogy Kína és az arab országok mind gőz erővel tanulják az angolt; a gazdagok már fiatalkortól óvodától vagy iskolától tanítják a gyerekeiket, akárcsak itthon, a szegényebbek is bevándorló ként megtanulják. Arra akarok kilyukadni, hogy pl: ma Kínában többen tanulnak angolul mint Nagy-Britannia lakossága.

Az angol azonban nem fog csak úgy a beszélők kénye kedve szerint változni mivel még midig fél-milliárd ember anyanyelve.

Az anyanyelvi beszélői azonban híresek arról, hogy nem hajlandóak más nyelvet megtanulni, nem, hogy valaki kedvére átalakítsák a nyelvűket. Bár kitudja.

Ha csak az egyszerűség a lényeg akkor szerintem bár melyik latin ABC-s európai nyelv letudná cserélni, ha kicsit egyszerűsítene magán.

Arra gondolok, hogy az angol régen ugyan olyan volt mint német unokatestvére, hímnem-nőnem-semleges nem, ragozásokkal, csak ezt képes volt elhagyni a dán uralom idején. Utána volt egy nagy francia befolyás amikor úgy mond az addig germán nyelv hibriddé vált egy latin nyelvvel. Talán ez is közre játszik abban, hogy könnyen tanulható az elején.

Azonban az angol másféle képen nehéz mint európai kollégái, itt mond csak a latin ABC-t használókra gondolok, ugyanis rengeteg mondatod seggelni kell benne akár egy szót, és nehezebb is a helyesírása mint mondjuk a németnek.

Igen itt elmondhatjuk, hogy nem kell olyan szigorúnak lenni vele, mert a lényeg hogy megértsék és én értsem, amit mondanak. Na ezzel az erővel a németre is mondhatnák, hogy „ fene a ragozásba úgy is megértik. Max olyan ez mintha magyarul úgy beszélnék, hogy: labdát adjad kezemba. Hülyén hangzik, de megértik.”

Fura, hogy az 1600 évekig fejlesztették a nyelvet aztán az írás megállt és a beszéd pedig változott tovább. Az internet ennek a kis kihagyásnak a behozatalát is felgyorsította.

Egy szónak is száz a vége, szerintem ha a németek is elhagynák a Der-die-das-t és kisebb egyszerűsítéseket végeznének, simán könnyebben tanulható lenne és akkor versenyezhetne az angol mivel a németeknek azért midig is volt és van is gazdasági ereje.

2015. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!