Addig, amig Amerika a vilag elsö szamu hatalma, biztos. Europaban meg tovabb, hiszen itt oriasi az amerikai kulturalis (ld. pl filmek, sorozatok) es gazdasagi/üzleti befolyas.
A kinaiak jönnek fel, egyre többen tanuljak a kinai nyelvet. De valoszinüleg eleinte csak Kina közvetlen tersegeben valik majd "vilagnyelvve" a kinai.
Szerintem még legalább 100 évig az angol marad az elsö szamu vilagnyelv, de lehet hogy sokkal tovább.
Előző: A számítástechnika elavul? Igen, de a legtöbb szoftverből rendre készülnek az új verziók az előzők alapján. Ha az előzőekben minden angolul volt leírva, a dokumentáció angol, a változók, a metódusok, anyámkínják nevei angolok, akkor a programozóknak érteniük kell angolul, hogy megértsék a programot, és hogy elkészítsék a következő verziót. A nemzetközi csapatok tagjai angolul beszélgetnek, mivel azt úgyis mindenkinek ismernie kell. A programozó a matematikus mellett az egyik leglustább állatfaj, nem fog mindent eszperantóra fordítani a több millió soros programban. Ha lesznek még számítógépek az angol, mint világnyelv bukásakor, akkor a programozók továbbra is angolul fognak beszélgetni, esetleg egy már holt angol nyelven.
A programozóknak igazuk van. Hozzáteszem, nem lelkesedem az angolért. Ha van egy világnyelv, amit sokan beszélnek, akkor érdemesebb a gyerekeknek és az ifjúságnak is a világnyelvet tanulnia, mint ha leültetnénk a felnőtteket is, hogy ugyan, tanuljanak meg egy egészen új nyelvet munka, otthon és család mellett. Az öregeket ez már nem nagyon fogja érinteni, az ő életükben a régi világnyelv még meglesz. Így a világ a nyelvi tehetetlenség miatt ezer, vagy még több évig megmarad az addigra már holt angol nyelv mellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!