Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azért az angol a világnyelv,...

Azért az angol a világnyelv, mert az USA-ban ezt a nyelvet beszélik legtöbben anyanyelvként?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk a német, vagy a spanyol lenne az USA leginkább beszélt nyelve, akkor a német/spanyol lenne a világnyelv?
2012. febr. 14. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen főleg ezért lett az angol világnyelv, mindig a legerősebb után mennek a többiek. Egyébként csak 1%-on múlott a népszavazáson hogy nem a német lett az USA hivatalos nyelve, akkor most a német lenne a világnyelv.
2012. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább az egykori Brit birodalom miatt, ami egyidőben óriási területeket birtokolt.


Az, hogy USA-nak is a legbeszéltebb nyelve, az segített, de nem hiszem, hogy ez volt a főindoka.

2012. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem csak emiatt. Bár tény, hogy a gazdaságilag fejlett országok nyelvét fogják a kisebbek megtanulni, de inkább az a lényeg, hogy egy csomó volt gyarmati országban is ez az oktatás nyelve, és pont a gazdasági helyzet miatt ők gyakrabban építenek iskolákat, munkahelyeket a szegényebb régiókban, és ezért ott is ezt tanulják meg.
2012. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az elsőnek: ez csak urban legend, eleve azért, mert az USA-nak nincs is hivatalos nyelve. Ilyen szavazás pedig nem volt. :D
2012. febr. 14. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Ott meg a brit gyökerek miatt beszélnek ánglius nyelven. Meg Kanadában, meg Ausztráliában.

Az is hozzájárulhatott, hogy aránylag egyszerű nyelv. No meg mi az a világnyelv?

2012. febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egykori Brit birodalom pont semmit nem törődött a gyarmatokon beszélt nyelvel, meg sem próbálta az angol terjeszteni, sőt nem is szerették hogy ha az általuk primitívnek tartott népek között valaki beszélte az angolt, mert felsőbbrendű nyelvnek tartották.

Ha csak azt megnézed mióta számít az angol világnyelvnek egyből láthatod hogy a Brit birodalomhoz semmi köze nem lehet.

2012. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1914-ben a legfontosabb nyelvek a francia, angol és német voltak. Nemzetközi nyelv a francia, elég elterjedt üzleti nyelv volt az angol, és a tudományos élet nyelve a német volt.


1918-ra kidőlt a német, maradt a francia és az angol. Akkor még a Népszövetség révén a francia volt a nemzetközi nyelv, de a gazdasági és tudományos életben az angol is rangos volt már.


1945-re kidőlt a francia is, a kapitalista országokban az angol (az USA nyelve) lett a legerősebb nyelv, a francia jelentősége meredeken csökkenni kezdett, a németé lenullázódott. A keleti blokkban azonban ezután még volt némi jelentősége az orosznak és a németnek.


1990-ben kidőlt az orosz, és az angolnak nem maradt vetélytársa.


Minden egyes nyelv katonai vagy politikai vereség/birodalmak bukása kapcsán esett ki a versenyből, és a végén csak az angol maradt állva.


Aztán a globalizáció és az, hogy a gazdaságilag legerősebb ország és több más erős ország is angolul beszél, gondoskodott a többiről.


"Ha mondjuk a német, vagy a spanyol lenne az USA leginkább beszélt nyelve, akkor a német/spanyol lenne a világnyelv?"


Erre azért nem lehet válaszolni, mert ha a német vagy a spanyol lenne az USA nyelve, akkor a történelem máshogy alakult volna. Pl. ha az USA egy német gyarmat lett volna, vagy német kultúrájú állam, akkor az sem kizárt, hogy német oldalon lépett volna be az I. világháborúba, és akkor persze hogy a német lenne ma a világnyelv. Ha az USA spanyol lenne, akkor esetleg egy óriási Mexikó lenne csupán, és nem sok vizet zavart volna egyik világháborúban sem. Akkor pedig könnyen lehet, hogy vegyes lenne a nyelvi helyzet, akárcsak 1900 körül.

2012. febr. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!