Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol az internet miatt...

Az angol az internet miatt lett világnyelv vagy az internet lett angol, mivel eleve ez volt a világnyelv?

Figyelt kérdés

Ez most így hirtelen eszembe jutott.. Ha belegondoltok, simán terjedhetett az angol az interneten...


Ha nincs igazam, ne csak annyit írj, hogy "hülye vagy" meg a hasonlóak, indokold meg, hogy miért gondolod így! Akkor is, ha a válasz sokkal kézenfekvőbb, mint ahogyan azt én elképzelem!


Kösz a válaszokat! És bocs a megfogalmazásért, ilyen fáradtan, az is csoda, hogy vannak még gondolataim... :D


2011. nov. 21. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Az internet nem egy 100 éves dolog, hanem egy viszonylag frissnek mondható valami, ami azért lett angol, mert az angol alapból világnyelv. Az angolok hódították meg Amerikát, később Ausztrália is teljesen angol nyelvterületté formálódott, és ezek a kontinensek/országok nem kis hatást gyakorolnak/gyakoroltak a világra, nem pici a területük, és maga a nyelv viszonylag könnyen tanulható.
2011. nov. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Gyarmatosítás --> sok helyen bezsélik az angolt. És ebből: szerintem azért is, mert a (világ)híres(ebb) előadók többsége angol/amerikai, angol nyelven vannak a zenék, a filmek többsége is angol (mármint amik kikerülnek más országokba). A magyar énekesek is próbálnak már angolul énekelni hogy nagyobb rajongótábort szerezzenek. Szerintem ez is egy oka lehet..
2011. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Második vagyok! Az amit írtam az Én véleményem, lehet hogy tévedek, javítsatok ki nyugodtan!
2011. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

A gyarmatosításban igaza van a másodiknak, de a többi, amit írt, az nem ok, hanem következmény.

Régebben ugye a latin volt a "világnyelv", de aztán a gyarmatosítások során Anglia hatalmas területeket szerzett. 1915-ben ezek voltak angol gyarmatok: [link]

Emellett ugye az USA, ami ekkor már független, szintén hatalmas területeket birtokolt. Ha azt hozzáteszed a linkelt térképhez, az már szinte a fél világ. Eléggé kézenfekvő, hogy az angol vált világnyelvvé.

2011. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Internet miatt lett világnyelv?! Ilyet se hallottam még. A gyarmatósításról írók már közel járnak az igazsághoz, de van pár dolog, amiről jobb volna még szólni.

Amikor a Brit Birodalom világkorát érte, akkor az a 19. század. Ekkor nem az angol volt az uralkodó nyelv, hanem a francia. Még maga Petőfi is franciát tanult. Párizs volt a kultúra nagy központja.

Ami miatt az angol lett a világnyelv, az az USA erőteljes gazdasági és politikai befolyása, ami csak a 20. században, annak is inkább második felében nyert teret. Ahogy a világ globalizálódott, és a kapitalista országok a kétpólusú világban az USA felé húztak, úgy vált az angol fontos közvetítőnyelvvé. Közvetítőnyelvet írtam, mert legfontosabb nem a kulturális, hanem a gazdasági vonzereje volt. Az angoltudás idővel gazdasági előnyökkel járt, és azzal, hogy az angolul tudó személy képes volt hatékonyan beilleszkedni abba a globalizálódó világba, aminek fő hajtómotorja az USA volt. A kulturális hatások csak ezután tevődtek rá.

Egyébként az USA-ban csak néhány szavazaton múlt, amikor erről döntöttek, hogy az Államok nyelve az angol lett, és nem a német. Ha akkor a németet szavazzák meg, akkor ma az lenne a világnyelv.

2011. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az angol 1945 óta világnyelv, azóta ugyanis az USA a legnagyobb hatalom. Európán kívül azonban már 1945 előtt is az angol volt az egyik legfontosabb nyelv a brit birodalom, illetve Anglia és az USA gazadsági és politikai jelentősége miatt. A 19. században Anglia volt a világ legerősebb gazdaságú országa, 1918 után pedig az USA.


Az internet nyelve kezdetben az angol volt, hiszen évtizedekig csak az USA-n belül létezett és nagyon kevés USA-n kívüli helyen. A 90-es években még a weboldalak nagy része amerikai volt. Ma már ez nem így van. Az interneten pont hogy folyamatosan csökken az angol nyelv részaránya, ahogy a nem angolul beszélő országok, mint Kína vagy éppen Magyarország, is felkapcsolódnak az internetre.

2011. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!