Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti örültök annak, hogy az...

Ti örültök annak, hogy az angol a világnyelv?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 23:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem igazán.

Már az agyamra megy, hogy mindenki csak angolul akar tanulni. Bár jelenleg hasznosnak mondható az angol tudás, hiszen a nem angol anyanyelvű emberek (pl egy lengyel és egy holland) között is egyfajta közvetítő nyelv lehet.


Bevallom, én is tanultam, nyelvvizsgám is van belőle. De sosem volt a szívem csücske. Már egy kicsit uncsi.

Nagyon sok más szép nyelv is van, amit tanulni lehet.

2012. szept. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az azért szerencse, hogy nem egy nagyon nehezen tanulható nyelv a fő világnyelv.
2012. szept. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 vasálarcos válasza:
69%

nem. irritál az USA agresszív nyomulása, és európaiként gyakran irritál, ahogy ezeréves hazámban pl. toleranciából próbál kioktatni egy olyan, alig kétszáz éves államféle, ahol az 50-es években még külön WC-be kellett menniük a négereknek. Ja,és akkor az ő frusztráltságuk miatt pl én ne írjam le a "néger" szót,röhej.


meg aztán életem egyik legdurvább csalódása volt ez az angolszász kultúrával és hatalmakkal. a bolsi rezsim alatt komoly kockázatokat vállaltam és bizony hátrányt is szenvedtem azért, hogy kiálljak a szabad világ eszményei mellett. s mikor eljött a várva várt nap, kiderült, hogy én nem vagyok több, mint palira/hülyére vett piaci szereplő, aki majd el/odaadja vásárlóerejét, közműveit, földjeit a dörzsölt pénzpiaci spekulánsoknak. Azoknak, akik bucira bombázzák az emberi kultúra egyik bölcsőjét, a mesés Bagdadot valami olyan átlátszó ürügyekkel, hogy még a történelem legvadabb háborús agresszorai, a ruszkik is belepirulnának.

és a tököm tele van azzal, hogy csak angol zene szól a rádióban a magyaron kívül, vagy ha jóféle művészfilmet szeretnék nézni,azt éjjel kell megtennem a Duna TV-n. Mikor láttatok utoljára egy dögös francia filmet főműsoridőben? Neadj'Isten németet? ÉS LENGYELT? CSeHET??

melyik zenei adón lehet spanyol vagy olasz slágereket hallgatni????? a nagyobbacska gyerekek a Disney csatornán ömlesztett, agresszívan nyomuló amerikai ostobaságot nézhetnek kizárólag, ez a teljes magyar nyelvű kínálat kamaszoknak.

szóval ez az egész nagyon irritál, de mi vagyunk a hülyék:miért nem tudunk példát venni mondjuk a franciákról??? ilyenkor hol vannak a máskor már-már szolgai másolási reflexek???

2012. szept. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Arról nem is beszélve, hogy sokan akarnak tudni angolul, rengetegen tanulják, viszont ezeknek az embereknek csupán apró töredéke jut el a használható nyelvtudásig.


Ennek sok oka van. Ezek közül az egyik, hogy a közhiedelemmel ellentétben az angol valójában egyáltalán nem könnyű nyelv. Alapfokú szintig még úgy-ahogy emészthető. Utána viszont nem könnyebb, mint bármelyik más nyelv. Középfokú szinttől

rengetegen buknak meg angol nyelvvizsgán.

2012. szept. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Hát nekem mindegy. Persze jobb lenne, ha a magyar lenne világnyelv, mert azt anyanyelvi szinten beszélem, az angolt meg csak középszinten. Szerintem egyébként az eszperantó kéne legyen a világnyelv, mert nagyon egyszerű megtanulni, hiszen erre lett kifejlesztve, és senkinek nem az anyanyelve, szóval senki nem sértődhetne meg. Milyen rég kitalálták már az eszperantót, de valahogy senki sem vevő rá, nem értem miért.
2012. szept. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Én örülük, mert szeretem az angolt és úgy gondolom, hogy azért mégis egy egyszerűbb nyelv. Persze vannak benne nehézségek, de ezek főként a felsőfoknál jelennek meg (elsősorban szókincsben). Persze nem lehet semmi erőfeszítés nélkül megtanulni, de legalább nincs bonyolult ragozás, ami máshogy viselkedik más szavaknál (magyar) vagy névelő, amit minden szóhoz meg kell tanulni (német) esetleg képírás benne. Bár van nagyon nem fonetikus kiejtése.


Őszintén szólva nem értem a felettem lévő érveket: Most hogy USA mit csinál annak semmi köze az angolhoz. A magyar sem lesz egy nyelvcsőd csak mert csőd szélén az ország. (Persze túlzok itt). Az pedig, hogy csak angol zene megy...Most mond meg mennyivel lenne jobb, hogyha csak orosz menne magyar mellett? A tanulási hozzáállás se az angol hibája, ilyen egy világnyelv. Na mindegy, nyilván ti véleményetek, tiszteletben tartam, de nem értem a logikát mögötte.


Amúgy azon felül, hogy jó-e vagy nem, szerintem inkább úgy kéne nézni, hogy

1) Nagyon másabb nem lesz a helyzet, ha most átállunk valami más nyelvre

2) Ha most váltanánk, akkor azt mindenkinek meg kéne tanulni, illetve az eddig felhalmozott nem kicsi angol adattömeg (wikipedia, de az egész világháló nagy része) teljesen elveszti értelmét. Lehet fordítani az egészet újra-

3) Angolnál sokkal könnyebb nyelv nincs.

4) Sokan már nem tudnának átállni, míg szerintem azért életedben 1 idegen nyelvet megtanulni, úgy hogy elboldogulj vele (nem mutogatos szinten), azért nem egy nagy dolog.

2012. szept. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
nem!!!
2012. szept. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Könnyen tanulható, még nekünk magyaroknak is, pedig a magyar nyelv logikája teljesen más. Sokkal rosszabb is lehetne.


Egy világnyelv pedig igenis kell. Jobb ez, hogy van nyelv, amit mindenki megtanul, mert akkor azon mehet az üzleti élet, azon a nyelven sokan tudnak más országban is, így mindegy hova megyek, nem leszek teljesen elesett. Az világnyelv uralhatja az Internetet, így ha keresni akarok valamit, angolul biztos megtalálom, nem úgy mint az anyanyelvemen.


Aki ódzkodik az angoltól, az csak maga alá vág.

2012. szept. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is örülök neki.

Nem hinném, hogy sok olyan nyelv van, amit könnyebb lenne megtanulni használható szinten, mint az angolt. Most ne menjünk bele irodalmi mélységekbe és költői színvonalba.


Praktikus is. Végül is ezt beszélik legtöbben anyanyelvi szinten (a kínai mandarint ugye senki nem akarja megtanulni egy-két elvetemült emberen kívül), csak igazodunk a többséghez.

Ha nem lenne világnyelv, akkor a kommunikáció igen nehézkes lenne, pl. az interneten is.


Szerintem is az alap az angol, és ha valakinek van kedve, ideje, motivációja, akkor semmi nem akadályozza meg abban, hogy más nyelvet/nyelveket is megtanuljon.


A zene angol? Nem igaz. Minden országnak meg vannak a saját nyelvű előadói. Ha valakit annyira érdekel mondjuk a bolgár vagy ukrán pop/rock zene, keressen egy ottani web rádiót és hallgathatja, semmi akadálya.

2012. szept. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
És még annyit, hogy igazán nehézkes lenne az élet, ha annyi nyelvet kéne megtanulni, ahány ország lakóival kommunikálni akarunk. Biztos szép nyelv pl. a már említett cseh, de azért tanuljak évekig egy nyelvet, hogy csak egyetlenegy kicsi országban tudjam használni, hát inkább nem.
2012. szept. 30. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!