Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A román vagy a svéd a nehezebb...

A román vagy a svéd a nehezebb nyelv?

Figyelt kérdés
Mindkettőt megszeretném majd tanulni csak gondolom érdemes a nehezebbikkel kezdeni és nem tudom eldönteni melyik az. (Légyszíves ne írjatok olyan válaszokat hogy nem érdemes őket megtanulni stb. nyelvtanulásnál sose érdekelt a hasznosság ;)) Előre is köszönöm a válaszokat :)

2012. szept. 20. 08:12
 1/8 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Mindkettőt beszélem valamennyire. A román nyelvtan szerintem nehezebb, a svédnek viszont a kiejtése nagyon nehéz. Illetve a hangsúlyozás nagyon fontos a svédben.
2012. szept. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 webnyelv ***** válasza:
100%

A románban több igeidő és igerag van. A svédben nincsenek igazán igeragok, ha ez könnyebbség.

A névszóragozást nem tudom, talán a románban bonyolultabb lehet.

A kiejtése egész biztosan a svédnek nehezebb.

2012. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A román nyelv kelet-európaiak számára (szlovákok, magyarok, oroszok, szerbek, horvátok..)könyen ejthető. A svéd az a nyugatiak (angolok, németek, hollandok, izlandiak, norvégek, finnek,dánok...) számára ejthető könnyen.

-Tehát hogyha a kiejtésről van szó, akkor a román.

-Hogyha tanultál angolul vagy németül, akkor a svéd, mert egy nyelvcsaládba tartoznak, és nagyon hasonlít a svéd a németre.

-Hogyha viszont spanyolul, olaszul, portugálul, rétorománul :) vagy franciául tanultál, akkor a román könnyű lesz, mert a szókincse ugyanaz (kb.) az újlatin nyelveknek.

-Nekem speciel a román nyelv jobban tetszik, bár az â betű kiejtésével lesznek nehézségei. ez a betű van a România szóban is... kb így kell kiejteni: Romúűniá.. tehát ilyen ú és ű közti furcsa hang... Hallgasd meg, hogy ebben a dalban hogy ejtik ki:) Elég bugyuta a dal, de gyakorolni jó :) Fetele de România- Lányok Romániából

http://www.youtube.com/watch?v=XOSd3U4S5kM

2012. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindhármotoknak a segítséget :) Valószínű ebből svéd kezdés lesz,egy kiejtés elsajátítása számomra nagyobb feladat mint hogy megtanuljam a nyelvtant(a román "â" betű is egy kicsit nehéznek tűnik de abba apukám tudna segíteni ;))
2012. szept. 20. 21:20
 5/8 A kérdező kommentje:
És persze zöld pacsit is adtam mindegyikőtöknek ;)
2012. szept. 20. 21:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy eddig milyen nyelvet tanultál. Ha latint, akkor románt, ha meg németet vagy angolt, akkor svéd. Különben szerintem a svéd nem nagyon nehéz.
2012. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Eddig angolt és németet tanultam (utána még tervezem az oroszt is de az olyan nyilvánvalónak tűnt hogy az a legnehezebb a három közül :)) A kiejtés még néha a németben is gondot okoz a "kemény h-k" miatt :D
2012. szept. 21. 18:59
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha nagyon szeretsz nyelveket tanulni, akkor biztosan nem fog olyan nehezen menni.

A svédet ajánlanám. Én a tanulás alatt sokmindent fedeztem fel ebben a nyelvben. Például azt, hogy a sk-t s-nek ejtik ki (fisk -fish = hal ; skit - shit = skit). mint az angolban az sh :D

Hozzáteszem azt is, hogy a svéd nyelv elég vicces számomra :D


(az orosz még annál is viccesebb xD)

2012. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!