Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Román gyorstalpaló (nyelvtanul...

Román gyorstalpaló (nyelvtanulás)?

Figyelt kérdés

Erdélybe megyünk kirándulni, és néhány alap dolgot szeretnék megtanulni románul, mielőtt odamegyek.

Olyan netes oldalt keresek, ahol jól össze vannak szedve az alapok.



2012. máj. 30. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

romániában élből ne beszélj már románul.Az magyar föld,a 95 % magyarul is beszél.

Románul ne tanulj,az a kutyák nyelve.

2012. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Úgy értem Erdélyben
2012. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

ha hallod ,hogy magyarul beszelnek csak akkor szolalj meg.

mert ha romanul akarsz makogni es tudjak h magyar vagy akkor jon a problema :D

2012. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

azt nem mondtam, hogy meg akarok szólalni, csak érteni szeretnék pár dolgot. természetesen köszönet az építő hozzáállásért, nem csoda, ha nem szeretnek mindet, hogyha így viszonyulunk hozzájuk.

szóval, van valakinek ötlete?

2012. jún. 5. 16:19
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"nem csoda hogy nem szeretnek minket ha így állunk hozzájuk"


Te hány éves vagy?Tudod h mit mondtál most te gyengeelméjű?!?!?!


Ki áll hozzánk úgy és hogyan?

Erdély MAGYAR föld,roománoknak semmi köze nincsen hozzá.Aki ott bárki is "viszonyulni" fog hozzád az a saját véred(ha magyar vagy persze).A románok meg tüzzel-vassal írtják a magyar,jó példa ugye a magyargyűlölő funar...


Miről beszélsz h hogy állunk hozzá?Miért hogyan kellene,he?

2012. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Ezt kaptam a kérdezőtől privátban.Olvassátok el és döntsétek el ti mit gondoltok róla.



"Te nagyon tudatlan vagy! Es nagyon elfogult! Erdely lakossaganak ma kb.75%-a roman anyanyelvu.. Magyarok csak harghitaban vannak tobbsegben.. Es hogy mersz igy beszelni a romanokrol? Ismersz talan egyet is? Sok roman baratom van es nagyon okosak, jol elnek.. Kocsijuk van..stb. Es ok nem igy allnak a magyarokhoz ahogy te hozzajuk. Ok nem azt nezik h roman vagy vagy magyar hanem hogy milyen ember vagy.. Persze romanok kozt is vannak rasszistak.. De nagyon sok a jo ember! Elobb menj el Romaniaba.. Ismerkedj romanokkal es magyarokkal is.. Csak aztan itelj! Amugy Romanianak +nem csak az erdelyi reszeket nezve) kb. 90%-a roman anyanyelvu. De mindegy.. Elobb olvass. Tanulj. Szerezz tapasztalatokat. Es csak aztan ugass! "

2012. júl. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Biztos egy roman du..a azert vedi oket ennyire. De hat tudod lehet elmen..
2012. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Te jó ég...én biztos, hogy nem küldtem senkinek ilyen levelet. Nem vagyok román, és fogalmam sincs, kitől kaphattad azt a levelet, biztos, hogy nem tőlem. /zelmina/
2012. szept. 3. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!