Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nektek van nyelvtudás vagy...

Nektek van nyelvtudás vagy nyelvtanulás miatt magyarban tájszólásotok?

Figyelt kérdés

Mert én már nagyon kis koromtól ki vagyok téve az angol nyelvnek és azt veszem észre, hogy hogyha nem figyelek oda tudatosan, hogy "budapestiesen" beszéljek, akkor a szóvégi "ó"-imból sokszor "au" lesz, egyes szavakban az "é"-ből "éi" és a szóvégi "a"-imból sokszor "ă" (mint a later szóban az e).


Veletek történt ilyen?



2012. máj. 28. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Ezt nem tájszólásnak hívják, hanem akcentusnak.

De amúgy nekem nincs. 6 éves korom óta tanulok angolul (most 25 vagyok), használom is, de nincs ebből gondom, pedig világ életemben azzal dicsértek, hogy milyen jó a kiejtésem. Azt hiszem, elég jól fel tudom venni a különböző nyelvek hangkészletét (pl. most héberül tanulok, itt is megállapították, hogy nagyon szép a kiejtésem), de nem okoz gondot az anyanyelvem használata.

Más kérdés, hogy én sokszor nyílt e-ket mondok, de ez már akkor is így volt, amikor csak és kizárólag magyarul beszéltem. Nem tudom, hogy ez honnan jött, nem a szüleimtől tanultam így, egyszerűen valamiért így szoktam meg. Persze ezt is el tudom hagyni, de nem érzem szükségesnek, nem is zavaró, csak annak tűnik fel, aki nagyon figyeli. De mondom, ez nem egy másik nyelv tanulása miatt alakult ki, sokkal korábbi dolog ez nálam.

2012. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én néhány idegenszót ejtek esetleg angolosabban, na meg az angol szavakat magyarul is inkább angolul ejteném, de különben nem igazán.
2012. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, sőt, kimondottan nehezemre esik magyar szöveg közepén egy idegen nevet idegenül kiejteni, vagy fordítva, idegen szövegkörnyezetben magyarul, vagy egyik idegen nyelvűben egy másik kiejtésűt. Meg kell állnom a szó előtt egy pillanatra. Amúgy rohadt nehezen is váltok egyik nyelvről a másikra, ha a társaság úgy kívánja.
2012. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mert én már nagyon kis koromtól ki vagyok téve az angol nyelvnek"


Ha ez azt jelenti, hogy mondjuk angol nyelvterületen éltél 10-12 éves korod előtt, akkor lényegében együtt tanultad az angol kiejtést a magyarral, mielőtt a magyar kiejtésed megszilárdult volna. Ilyenkor természetesen előfordulhat némi angol akcentus beszivárgása.


Aki viszont nem angol nyelvű környezetben nőtt fel kis korától fogva, abban a magyar hangrendszer lett alapvető, és a kiejtését idegen nyelv csak nagyon kismértékben tudja befolyásolni.

2012. máj. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!