Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek rám ragadna...

Szerintetek rám ragadna valami angol nyelvtudás ha 2 hónapig (angliába) lennék? Csk angolokkal?

Figyelt kérdés
egy ember lenne ot aki tud magyarul... a rokonaimhoz mennék ,de ők abszolut nem tudnak magyarul, én meg alig tudok angolul....
2012. febr. 28. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egészen biztosan rádragadna.
2012. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szia, igen, tuti magadra szednél valamennyit, egész sokat akár (nekem szlovén vásárlóim vannak, akikkel németül/angolul társalgok, de ahogy egymással beszélnek, már úgy tanultam tőlük - hát még ha szlovén környezetben élnék akár 2 hónapot!)
2012. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
biztos,hogy tanulnál.ez egy nagyon jó lehetőség.előtte mondjuk nem árt tanukgatni..de húú.dejó neked.:)
2012. febr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A nyelvtudás nem ragad senkire. A nyelvtanulás tudatos erőfeszítés. Egyeseknek külföldön ez jobban megy, mert sokkal több ott az _alkalom_ a tanulásra.


Ha 2 hónapot Angliában vagy, azzal elvileg nagyon sokat javíthatsz a beszédértéseden és gyakorolhatod a beszédet. A szókincs és a nyelvtan viszont nem fog "rád ragadni", ha tudatosan nem foglalkozol vele. Az sem mindegy, mivel telnek a napjaid. Ha a mondjuk étteremben vagy gyárban dolgozol, akkor inkább a lengyel és román nyelvtudásod fog fejlődni. Ha iskolába jársz, az hasznosabb.

2012. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, veled nem feltétlenül értek egyet, én ha osztrákkal/némettel beszélek, gyakran hallok olyan nyelvtani fordulatot, amit azelőtt nem használtam vagy nem tanultam, s miután már többedszer hallom, elkezdem használni. Szóval nem biztos, hogy a nyelvtan nem ragad. (vagy ha nem értem pontosan a lényegét, utánanézek, de a kiindulópontot akkor is az adta, hogy hallottam tőle)
2012. febr. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

06:39


A gyerek is így tanul nyelvet. "Ráragad", mondjuk 10 ezer munkaóra alatt annyi nyelvtudás, amennyit rendszeres tanulással 500 munkaóra alatt lehet megszerezni felnőtt korban. (A 6 éves gyerek nyelvtudása kb. középfokú, egy felnőtt pedig a középfokú nyelvtudást intenzív tanulással 3-6 hónap alatt el tudja sajátítani).


Elhiszem, hogy célnyelvi környezetben napi egy-két beszédfordulatot vagy szót "véletlenül" megtanulsz, de célirányos tanulással napi 30-50 új nyelvi jelenséget is meg lehet tanulni.

2012. febr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

A lényeg hogy addig sok szót tanulj meg, hogy majd kint felismert. Ne szót, mondatokat tanulj, szövegeket, amennyi bele fér addig. Én 15 mondatonként tanulok szövegeket.


Ja én de imádnám ha a helyedben lennék és szerintem sokan mások is. Itthon nehéz megtanulni.Irigyellek.

2012. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen azt csinálom tanulok, de nem vagyok benne biztos hogy el-e mennyek.... még ottohn meg sem kérdeztem, de biztos hogy elmehetek ,meg örülnének is hogy elmegyek, de most valahogy elbizonytalanottam..... én ilyenkor azt bánom hogy mert pont nekem adódik meg ez a lehetőség mert nem lehtne valaki olyannak aki örömmel és 100%-ig biztos a dolgába..... ah ,de én anniyra utálom magam....
2012. márc. 12. 20:22
 9/11 anonim ***** válasza:

20:22


Menj el, ez egyértelmű. A lényeg az, hogy okosan használd a lehetőséget (semmi sem működik "magától", ha tanulásról van szó). Ha választhatsz változás és nem változás, kaland és nem kaland, esemény és esemény hiánya között, válaszd mindig az elsőt.

2012. márc. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem fogok menni, mert ha elmegyek akkor nem johetek vissza csk 1 honap után és mivel még az nyári szuntben lenne duplán nem, nem tudom mit kezdenék ott egyedul.... (tudom késsőbb meg fogom bánni) nem kel mondani , mindenki ezt mondja, de há....
2012. márc. 13. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!