Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az olasz vagy a spanyol...

Az olasz vagy a spanyol nyelvet tartjátok szebbnek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 22:58
1 2
 11/15 webnyelv ***** válasza:

# 10/10

Szerintem azért érzed, hogy az olaszban nem olyan nagy a szórás, mert minden olasz beszéli a standard olasz nyelvet is a saját dialektusa mellett. Az olasz dialektusok nem értenék meg egymást. Aztán persze a dialektus is hat az ottani olasz nyelvre valamilyen szinten.

2012. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten az egyszerűsítéssel "olasz nyelvjárások"-nak hívott, de valójában sokféle önálló újlatin dialektusra gondoltam, hanem a tulajdonképpeni (toszkán) olasz dialektusokra. Gondolom neki is vannak ugyanúgy nyelvjárásai, ahogy a tulajdonképpeni spanyolnak (ami a kasztíliai), de szerintem az olasz esetében ezek nem térnek el akcentusban annyira, mint a spanyolnál.
2012. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az olaszt, és nem igaz, hogy semmit nem érsz vele, nagyon sok lehetőség van az olasszal akár Magyarországon is!
2012. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A kezdetek kezdetén az olasz volt a kedvencem, a spanyolt nagyon csúnya nyelvnek tartottam.

Aztán latin-amerikai zenék hatására egyre jobban megismertem a spanyol nyelvet, és a szenvedélyemmé vált. Az olasz viszont valahogy lecsúszott, és cigányos, ronda nyelvnek kezdtem tartani.

Aztán úgy kerültem be egy olasz kéttannyelvű osztályba, hogy utáltam a nyelvet, minden vágyam volt, hogy spanyolul tanuljak.

Viszont ahogy telt, múlt az idő, egyre inkább megkedveltem (ismét), s most már mindkét nyelvet nagyon szépnek tartom, de az olasz sokkal közelebb áll a szívemhez. A spanyol nyelv csak a Spanyolországon kívüli dialektusokban szép szerintem.

Az pedig, hogy az olasz nem hasznos nyelv, hülyeség. Először is: mihez képest? Nyilván nem egy angol, de azzal a nyelvvel semelyik másik nem versenghet (sajnos).

Viszont akárhogy is nézzük, Olaszország Európa negyedik legnagyobb gazdasága, olasz cégek az egész európai kontinensen találhatóak (pl. Armani, Gucci, Lavazza, Fiat, Alfa Romeo, Indesit).

Spanyolország viszont egy elég nagy csőd, az egyetlen húzóvállalata az Inditex (ZARA, Bershka, PULL&BEAR, Stradivarius).

2012. szept. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A spanyolországi spanyol sem ronda, ha normálisan, artikuláltan beszélik, csak általában hanyagul beszélnek. A selypítés és a pöszézés is viszonylag új fejlemény Spanyolországban, a 16. századi spanyol még olyan volt, mint a Latin-Amerikai.
2012. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!