Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ciki szerintetek akcentussal...

Ciki szerintetek akcentussal beszélni?

Figyelt kérdés
sokszor nem merek megszólalni, nehogy rájöjjenek, h külföldi vagyok. Pedig itt élek Németországban, pár hete költöztem ugyan csak. Valamiért azt gondolom h idegesítő lehet egy külföldi, holott elég jól beszélem a nyelvet de mégis. Ti mit gondoltok?
2012. máj. 16. 23:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
egyébként az h nem ugrik be egy magyar szó, szerintem normális. nekem már most is van, h bizonyos szavakat csak és kizárólag németül használok, amikor a barátaimmal beszélek akkor is németül mondom, mert ők értik, így amikor pl anyukámnak kell mesélni aki nem érti én is elgondolkozom h h is mondjuk, mert az életben nem fordítottam még le. de persze ez ritka eset de előfordul
2012. máj. 17. 01:46
 12/16 anonim ***** válasza:
82%
szerintem nagyon aranyos az akcentus és szexiii
2012. máj. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki. Inkább legyél büszke rá, hogy sikerült megtanulnod.
2012. máj. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ciki, mától tessék akcentus nélkül beszélni!


Most jut eszembe, ismerek egy 12 éve itt élő németet, szólok is neki ha még egyszer akcentussal beszél összeverem tokától-bokáig!

2012. máj. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem Hannover környékén élsz, akkor a körülötted élők is mind akcentussal beszélnek, és tudnak is róla. Ha beszélsz, és hallatszik a kiejtéseden, hogy külföldi vagy, az sokkal kevésbé nehezíti meg egy társaságban a beilleszkedésedet, mint hogyha csak ülsz köztük, és nem szól semmit, hidd el nekem ;). (Én mondjuk Svájcban élek, ami még cifrább felállás, de még itt sem szoktam nagyon szégyellősködni. A szégyellősködés a leghátrányosabb, amit tehetsz. Az egyetlen szituáció, ahol esetleg érdemes lehet háttérbe húzódni, ha a munkahelyed nevében kell feltételezhetően nem-bevándorlóbarát klienssel vagy közönséggel kommunikálni, ilyenkor persze "imidzs" szempontjából előnyösebb, ha egy anyanyelvű beszél inkább. De ezen kívül tényleg nem jut eszembe olyan helyzet, ahol gond lenne, hogy hibás a kiejtésed. Amúgy akik nem szeretik a külföldieket, nagyon gyakran csak úgy "általánosságban", statisztikailag nem szeretik őket, de ha előttük áll egy, aki amúgy minden szempontból normális és még kommunikálni is lehet vele probléma nélkül, akkor általában az embert nézik, és nem a cimkéjét. Aki mégis ezért lenne veled barátságtalan, annak a barátságára amúgy sem áhítoznál, hidd el nekem, még ha őshonos lennél, akkor sem - tehát nyugodtan lexarhatod a véleményét.
2012. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát én szoktam beszélgetni románokkal

és egyszer beszéltem 2 román sráccal. köszöntem nekik meg megkérdeztem hogy vannak, erre mindkettőből kitört a röhögés, de már kb sírtak, aztán megkérdezték hogy kolozsvári vagyok-e, mert olyan az akcentusom. mondom nem, Budapesti vagyok:D erre néztek egyet:D de aztán tök jól elbeszélgettünk, csak percenként 3x mondtam hogy "ne haragudj nem értem" aztán végül azt mondták hogy mi vagyunk a legszebb magyar lányok akiket valaha láttak (legjobb bnőmmel voltunk)


egy másik (szintén román) folyton dicsért hogy mennyire bejön neki az akcentusom (meg én is) :D mondjuk ő is sokat röhögött, de inkább azon, hogy folyton megkérdeztem hogy "tessék?" meg amikor nem akartam tovább égetni magam, egyszerűen rámondtam egy igent/nemet valamire amiről ötletem se volt h mit jelent:D


meg egyszer beszéltem egy amerikai csajjal, aki lszbi volt, és azt mondta hogy neki nagyon bejönnek a magyar akcentusos lányok:D


szóval egy a lényeg, én eddig rosszat nem hallottam.;)

2014. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!