Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít, ha...

Barbieee :") kérdése:

Csak engem idegesít, ha valaki pl angolul beszél és próbál olyan angolos akcentussal is beszélni?

Figyelt kérdés
Angol órámon rühellem hallani a sza.rul elharapott r betűket meg érdekes angolos kiejtéseket XD
2010. szept. 25. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát még mindig jobb, mintha egyáltalán nem próbálna angolosan beszélni angolul. Azért jár angolra, hogy megtanulja, akkor még szép, hogy próbálkozik. A tanárnak meg az (lenne) a dolga, hogy megtanítsa. Csak sajnos sok tanár a kiejtésre egyáltalán nem fordít gondot, megelégszik azzal, ha a szavakat és a nyelvtant beleveri a gyerekek fejébe.
2010. szept. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engem nem idegesít, max vicces, de tényleg jobb, ha próbálja az angol akcentust is megtanulni.
2010. szept. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az akcentus az még oké.de amikor már tulvan játszva akkor grrrrrr...a fülemet is befogom xd
2010. szept. 25. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Az angolok nem is így beszélnek. Azt csak anyanyelvi beszélőktől tanulhatod meg.
2010. szept. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%

Az angolok nyávogósan beszélnek mint egy macska, engem az idegesít. Például

Nem vátsz jór ném, vagy Vát iz jór ném?

hanem tök leharapva, minden szó végét lusták még beszélni is:

Vass jó né?

De ez is csak egy tök alap.

Nézzük a számokat:

1 - VÁN helyett ( OAN )

2 - TÚ helyett ( CSTŰ )

3 - SZRÍ vagy FRÍ helyett írtó köpködős, pöszének kell lenni, hogy sikerüljön kimondani a kettőt együtt. SZFRÜI

Igen. Jól olvassátok! Szfrüi. -ez a három hallsára.


Ha nem hiszitek hallgassatok meg például egy Brit, vagy amerikai Got talent videót. Hát engem is kiráz a hideg amikor hallom azt a sok nyávogós angol hangot! Semmi csengése, a magyar a legjobb.

2013. júl. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, azért az már valami, hogy az anyanyelvi beszélőket szólod le a kiejtésük miatt. Arra nem gondoltál, hogy talán azért beszélnek így, mert így KELL ezen a nyelven beszélni?

A magyar a legjobb? Te jó ég, ez nagyon dedós hozzáállás. Ha meg angolnak születsz, azt tartanád a legjobbnak. Ha franciának, akkor azt. Ha töröknek, akkor meg azt.

2013. júl. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%

Untig tojok rá, hogy leszólás-e vagy sem. Nyávognak és kész. Undorító nyelv az angol. Pösze, sejpítős és leharapdálós szóvégekkel, orrhang-mörfögésekkel. BEszélni is lusták = angol akcentus.

Persze egy BBC, CNN hírtévén, vagy valami természetfilmben tudnak sokkal érthetőbben, normálisan beszélni. Ne menjünk bele a részletekbe. Köszönöm. Többi no comment.


A kérdező kérdezte, hogy csak őt vagy mást is idegesít az angolos akcentus?

Válaszoltam, példákkal is. Igen engem is idegesít de még maga az angolos angol is. Olyan, mintha valaki tanyasian beszélne (megszokás) de tudja ő is hogy nem úgy kell mondani. De az a téma már OFF lenne....

2013. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!