Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ciki szerintetek akcentussal...

Ciki szerintetek akcentussal beszélni?

Figyelt kérdés
sokszor nem merek megszólalni, nehogy rájöjjenek, h külföldi vagyok. Pedig itt élek Németországban, pár hete költöztem ugyan csak. Valamiért azt gondolom h idegesítő lehet egy külföldi, holott elég jól beszélem a nyelvet de mégis. Ti mit gondoltok?
2012. máj. 16. 23:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Téged zavart itthon, ha valaki akcentussal beszél? Engem nem zavart soha! Néha kimondottan vicces! Az már tud zavaró lenni, hogy bizonyos nyelvi elemeket félreért a külföldi, és így néha macerás egy-egy bonyolultabb érvelés, de nyugodtan szólalj meg, abból nem lesz baj! (Ha nem szólalsz meg, abból sokkal inkább!!! Nem azért mentél ki, hogy ott szorongj, vaze! :) )
2012. máj. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de azt gondolom az más, ha vki megtanul magyarul az nagy szám, de úgy képzelem h a németeknek már tele van a hócipőjük a sok külföldivel
2012. máj. 16. 23:39
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A németet sem sokan tanulják már, szerintem a németeknek attól van tele a hócipőjük, aki szinte nulla nyelvtudásból ott szed magára valamit. A török, szerb és egyéb vendégmunkásokra gondolok.

A németek régebben el voltak kényelmesedve, hisz fél Európa idegen nyelvként a németet tanulta, ma meg szinte mindenki az angolt részesíti előnyben.

Egy németnek sokkal cikibb a külföldiek angol kérdéseire válaszolni, mert abban meg nekik érződik ki az akcentusuk!

Úgy hogy ne parázz, beszélj minél többet!

2012. máj. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

én amerikában élek és ugyanez van nekemis :D ugye első blikkre nem látszik hogy külföldi vagyok és van hogy utálok megkérdezni valamit mert tudom hogy ugyis hallja hogy külföldi vagyok és biztos meglepődik. és az amerikaiak általában meg is kérdezik hogy honnan vagyok szóval totál ráterelődik a figyelem...

rossz tapasztalatom nemigen volt még ebből, inkább jó, hogy srácok mondogatták hogy milyen jó az akcentusom tetszik nekik, meg hogy végre valami szinfolt aki máshogy beszél (nem tul nagy városban élek). amerikában sokan kifejezetten szexinek tartják az akcentust, bár ha egy nőhöz beszélek tudom hogy nem fogja szexinek tartani és ilyenkor van hogy nem szeretek beszélni :D de hát ez van, valszeg akcentusom már mindig lesz, ez vagyok én, nemtudok vele mit csinálni. meg néha gondolok arra hogy bezzeg gyerekkoromban meg mindig irigyeltem a külföldi diákokat mert mindenki velük akart barátkozni meg beszélni.

majd meglátod hogy szerintem a németeknek se idegesitő a külföldi hanem érdekes. főleg ha látják hogy te megtanultad az ő nyelvüket ráadásul elég jól, az értékelni szokták. legalábbis az amerikaiak mindig mondják hogy milyen jól megtanultam és hogy ők tuti nem birnának igy másik nyelven beszélni.

2012. máj. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Az egyáltalán nem ciki,ha magyarként bármilyen idegen nyelvet akcentussal beszéled.

Én Angliában élek,és nekem is van akcentusom.Régebben már előre elnézést kértem a csúnya akcentusomért.Tudod mit mondtak nekem az angol barátaim??Ha Sean Connery James Bondként skót akcentussal szólal meg,akkor én ne érezzem magam kellemetlenül..:D


De én személy szerint cikinek tartom, ha egy magyar aki otthon élt,otthon járt iskolába,de külföldre költözik,és hazamegy,akkor akcentussal beszéli a magyar nyelvet.Vagy hozzá teszi mindig,hogy ""ŐŐŐŐ hogyis mondjuk magyarul???ŐŐŐŐŐ nem ugrik be..)

2012. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
szerintem nem ciki, így színesebb a világ :D
2012. máj. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

Mi van, ha valaki angolul ír, olvas, hallgat zenét, néz filmet, beszél az ügyfelekkel? És mindezt itthon?


Én életemben nem voltam külföldön, de régóta olvastam magyarul könyvet, és bizony néha nem jut eszembe a szó.


Sőt, tőlem magyarok első találkozáskor meg szokták kérdezni, hogy külföldi vagyok-e. Szerintük furán pörgetem az "r"-t.


Kérdező, nem tudom, a németek hogy vannak ezzel. Itthon sajna ciki az akcentus, mert azt hiszik menőzni akarsz. Ami igazából szomorú, mert mindenkinek kellene angolul tudnia, nem valami kivételes, furcsa dolog a nyelvtudás.

2012. máj. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Én amerikában nőttem fel, és van egy kis akcentusom, mikor magyarul beszélek (főleg az r és t betűk meg pár magánhangzó) és mikor gyerekként nyaranta Magyarországra mentünk, akkor elég sok megjegyzés ért miatta, mert hallották, hogy magyar vagyok, de azt is, hogy akcentussal beszélek, és megszóltak miatta engem meg a szüleimet, hogy csak azért látogattunk oda, hogy ezzel felvágjunk, ami nem volt igaz.. De ezt csak azok csinálták, akik rosszindulatúak, vedd magad körbe kedves emberekkel, és senki nem fog megszólni. :)
2012. máj. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
Beszélj erős akcentussal, szoktasd a németeket az új felálláshoz, miszerint a volt "Németország" nem a németek országa már, hanem közép-európai multikulturális gazdasági központ a lengyelek, románok, törökök, szerbek, horvátok, portugálok, pakisztániak, litvánok stb. számára.
2012. máj. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

tegnap 23:53 vagy ok

Kedves amerikai magyar hozzászóló.Én nem azokra a magyarokra gondolok,hogy ciki,hogy akcentussal beszélnek akik nem is Magyarországon születtek, vagy egészen kis ideig tartózkodtak Magyarországon.Az ő esetükben érthető az akcentus,és hogy nem ugrik be nekik bizonyos magyar szavak.

Én olyanokra gondolok akik20-35 évesen kimennek Angliába,Amerikába,ott dolgoznak 3-4 évet,majd hazamennek és már alig beszélnek magyarul.Egyből erős akcentusuk lesz,és nem emlékeznek olyan szavakra amit 20-25 éven át használtak..Volt már rá példa.Azért azt nekem senki ne mondja,hogy pár év alatt ennyire erős akcentus alakul ki.Én 7 éve élek Angliában,a környezetemben csak a párom magyar.Mégsem beszélek akcentussal otthon a magyar nyelvet.Az angolt viszont nagyon..

2012. máj. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!