Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ciki az, ha valaki nem beszél...

Ciki az, ha valaki nem beszél nyelveket?

Figyelt kérdés

Tanultam már angolt, németet is, de egyik nyelven sem tudok megszólalni. Anno még a diplomámhoz is eszperantóból nyelvvizsgáztam, mert az volt a legkönnyebb, persze nem tudnék egy mondatot sem már elmondani.

32 éves vagyok, család, gyerekek, semmi szabadidőm nyelvtanulásra.

A mai világban ez nagyon kínos, hogy nem beszélek a magyar nyelven kívül semmi mást?



2012. ápr. 29. 21:39
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
56%

21:54


"A mai közoktatás ugyanis nem ad lehetőséget rá, hogy csak arra támaszkodva elsajátítsd a nyelvet. "


Nincs az a közoktatási rendszer, ami megtanít egy nyelvet. Azt nem fogja senkinek az iskola megtanítani. Segíthet benne persze, de főleg a diákon múlik.


Nem mintha ebben a borzalmas-szörnyű-hűderossz magyar oktatási rendszerben nem egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgával fejeztem volna be a gimnáziumot úgy, hogy ezzel nem lógtam ki nagyon a mezőnyből.


De tudom, Magyarországon minden pocsék :)))

2012. ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
64%

"Nincs az a közoktatási rendszer, ami megtanít egy nyelvet. Azt nem fogja senkinek az iskola megtanítani. Segíthet benne persze, de főleg a diákon múlik. "


Ezzel egyetértek.


"Nem mintha ebben a borzalmas-szörnyű-hűderossz magyar oktatási rendszerben nem egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgával fejeztem volna be a gimnáziumot úgy, hogy ezzel nem lógtam ki nagyon a mezőnyből. "


Ha szorgalmas vagy, akkor akár teljesen ki is veheted az egyenletből az iskolát. Mindig is voltak autodidakta, érdeklődő tanulók. Ez nem hiszem, hogy az iskolád érdeme, bár elismerem, hogy vannak nagyszerű tanárok is. Én is ismerek olyat, aki nemcsak nyelvtanárnak, pedagógusnak is kiváló. De szerintem egy nagyobb (nem válogatott) csoport eleve kudarcra ítél egy nyelvtanulást.



"De tudom, Magyarországon minden pocsék :)))"



Minden nem, csak a politika, az adórendszer, a BKV, a MÁV, a Moszkva tér meg a közoktatás. És ez utóbbi szerintem tényleg baromi idejétmúlt. Rá kéne már jönni, hogy ahelyett, hogy megtanítják napra pontosan a második világháború dátumait, meg a benzolgyűrű szerkezetét, taníthatnának mondjuk elsősegélyismereteket, túlélési ismereteket, pszichológiát, lélektant, párkapcsolati ismereteket... mert szerintem sokkal hasznosabbak lennének, mint a mai elvont tananyag nagy része, aminek jó részét sosem használja senki.

2012. ápr. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
28%

23:32


A nemzetközi felmérések nem igazolják, hogy a magyar oktatási rendszer rossz lenne. Oktatási szakértő vagy? Ha nem, akkor a véleményednek semmi jelentősége.

2012. máj. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Szerintem tanár függő és nem a közoktatás hibája, hogy valaki úgy távozik 18 évesen az iskolából, hogy középszinten beszéli a nyelvet, vagy meg sem tud szólalni.

Tudok mindkettőre példát, ez főként a tanárokon múlik.

Én számtalan magántanárral is próbálkoztam már, de pár óra után mindig feladtam. Házhoz jöttek, elkértek 45 percért 2000-3000 Ft-ot, persze dupla órákat vettem, mégis kínkeservesen haladtunk és úgy érzem, nem az én hibámból. Volt, aki 10 percenként nézte az óráját, közben nemhogy nem beszélgettünk, hanem headway-es feladatgyűjteményt kellett töltögetnem, amit utána fél óráig elemzett magyarul. Utána se merek számolni, mennyit költöttem már magántanárra feleslegesen.

2012. máj. 1. 23:07
 35/36 anonim ***** válasza:
Tegnap este szefárd est volt a MÜPÁ-ban, Palya Beával és a Shira U'tfila zenekarral. Eszméletlen jó volt!!! És még valamit, ami nagyon fontos... köztudott, hogy nyelvismeret szempontjából a harmadik bolygó legsötétebb kulturális sivataga vagyunk, rögtön a cerkófok és más déli népek után. De!! A Shira U'tfila zenekar vezetője gondolkodás nélkül angolul mondta a számok között az összekötő szöveget, és nem hiába, mert a közönség ÉRTETTE! Hálásan vette a nép a poénokat, jókat kacagott szövegeken és megfelelő helyen kacagott, tehát a teremben ülők nagy része beszélt egy világnyelvet! Nincs még veszve minden, az alagút távoli szájánál csillog a fény!!!
2012. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Mondjuk a MÜPA-ba sem a nép egyszerű embere jár, tehát nincs is min csodálkozni.
2012. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!