Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ciki az, ha valaki nem beszél...

Ciki az, ha valaki nem beszél nyelveket?

Figyelt kérdés

Tanultam már angolt, németet is, de egyik nyelven sem tudok megszólalni. Anno még a diplomámhoz is eszperantóból nyelvvizsgáztam, mert az volt a legkönnyebb, persze nem tudnék egy mondatot sem már elmondani.

32 éves vagyok, család, gyerekek, semmi szabadidőm nyelvtanulásra.

A mai világban ez nagyon kínos, hogy nem beszélek a magyar nyelven kívül semmi mást?



2012. ápr. 29. 21:39
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
34%
10-es, azt nem mondta senki, hogy aki idegen nyelven beszél, az csak okosakat mondhat. Nem talált a példa. Azt viszont nagyon rosszul élem meg, hogy nálunk az utcán 10 ember közül 7-8 nem tud válaszolni egy nagyon egyszerű kérdésre egy turistának az utcán, sőt, van aki még méltatlankodik is, vagy kiröhögi az idegent. De büszke is vagyok ilyenkor a magyarságomra. (((
2012. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
36%
Egyáltalán nem ciki. Én se beszélek nyelveket pedig hosszú évekig kínoztak vele,de nem ragadt rám ,nem érdekelt, a görbülő jegyeket megszereztem az iskolában és kész. Nem akarok külföldön dolgozni,munkám nem követeli meg a nyelvtudást, akkor mégis minek? A turista ,ha idejön tanuljon meg magyarul néhány alap kérdést és kifejezést és nem lesz elveszve.Én se várnám el külföldön,hogy anyanyelvemen megértsenek, ők se várják el ugyanezt!
2012. ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
34%
Nos, kedves 12-es, büszkék lehetünk rád. Tanuljon meg a turista magyarul... aki meg európai körutazásra megy, az meg tanuljon meg 10-20 nyelvet, mert hát rest az agya a helybélieknek, na!! De szép ország ez! Brávó! Kis taps...
2012. ápr. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
58%

#12: Elfelejtetted azt az apró tényt, hogy a magyar nem világnyelv.

A magyart beszélik kb. 17 millióan, míg az angolnak 446 millió anyanyelvi beszélője van, és még ehhez jön az a 2-3 milliárd, akik valamennyit értenek belőle.

2012. ápr. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
37%
A vendég alkalmazkodik a vendéglátóhoz, ez alapvető dolog. Ahol sok a turista ott jelenleg is beszéli a személyzet az angolt németet mert anyagi érdekük, de a járókelőket ne vegzálja már a turista a hülyeségeivel.Azért én nem fogok tanulni nyelvet ,hogy egy erre tévedt külföldinek megmutassam merre van a kocsma.
2012. ápr. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
26%
Mivel nem dolgozom a turizmus területén nem vagyok érdekelt anyagilag benne ,tehát nagyívben lexarom a turistákat is és a nyelvtanulást is.Köszönöm ,jól megélek magyar nyelven is . Minimális angol ragadt rám ,alapszavak ,ezzel bőven elvagyok ,de ezt sem kommunikációra használom.Aki akarja nyalja a nyugatiak seggét fényesre, de oda is költözhet nyugodtan,ha már annyira tudja a nyelvüket.
2012. ápr. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
54%

Ez aztán a mentalitás!

Csak gratulálni tudok hozzá.

2012. ápr. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
42%
Köszönöm szépen :)
2012. ápr. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
62%
Nem ciki, de egy erős középszintű angolnak azért hasznát lehet venni.
2012. ápr. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
75%

Ahány nyelvet beszélsz, aannyi ember vagy/érsz... Ezt mondják:)

Cikinek nem tudom, hogy ciki-e, de mindenféleképpen megéri nyelvet tanulni.

Hidd el, meg fogsz lepődni, mennyi mindennek ott van az angol neve a boltokban, mennyi reklámban, filmben láthatsz "angolos" dolgokat.Kinyílik előtted a fél világ:)

2012. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!