Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ciki az, ha valaki nem beszél...

Ciki az, ha valaki nem beszél nyelveket?

Figyelt kérdés

Tanultam már angolt, németet is, de egyik nyelven sem tudok megszólalni. Anno még a diplomámhoz is eszperantóból nyelvvizsgáztam, mert az volt a legkönnyebb, persze nem tudnék egy mondatot sem már elmondani.

32 éves vagyok, család, gyerekek, semmi szabadidőm nyelvtanulásra.

A mai világban ez nagyon kínos, hogy nem beszélek a magyar nyelven kívül semmi mást?



2012. ápr. 29. 21:39
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Ráadásul kolléganőim gyerekei már 14-15 évesen felsőfokú angolt tesznek le és közben párhuzamosan tanulnak franciául, olaszul. Nem szeretnék maradi szülő lenni, de már most úgy érzem, hogy a mai tizenévesek mérföldekkel előrébb járnak nálam.
2012. ápr. 29. 21:41
 2/36 anonim ***** válasza:
27%

Igen ciki.


Azért ne általánosíts, sok gyereknek kínkeservesen (se) megy a nyelv.

2012. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
78%
Nem ciki, biztos másból jó vagy helyette. De úgy beszélsz magadról, mintha a te lehetőségeidnek már "befellegzett volna". Miért nem kezded újra, ha szeretnél nyelveket tudni? Az eszperantó remek alapozó, én a helyeben azzal kezdeném, feleleveníteném, gyakorolnám, és áttérnék aztán az angolra, németre. A nyelvtanulás leginkább szorgalom kérdése.
2012. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
76%
Fogadj egy magántanárt. Vagy olvass olyan könyveket amely olyan nyelven van íródva mint amilyen nyelven szeretnél tanulni. Hallgass olyan videókat amelybe más nyelven beszélnek. Sok sikert! :) 12/L
2012. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez olyan dolog, amit mindenkinek magának kell eldöntenie, hiába szajkózzák, hogy ma már semmire sem megyünk nyelvtudás nélkül. Valakinek egyszerűen nem megy egyik idegennyelv sem, valaki nem akar tanulni.

Azt sem tartom helyénvalónak, hogy ha itthon akarsz dolgozni, akkor is elvárják sok helyen, hogy beszélj más nyelven is.

Az én véleményem az, hogy nincs ebben semmi szégyenletes.

2012. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
82%
Nem ciki, de neked kellemetlen. Ha legalább az angollal megbarátkozol, sokkal szélesebbre tágul a világ.
2012. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nagyon kínos, hogy úgy vagyunk számon tartva, mint egy olyan ország, ahol az emberek nagy része nem beszél idegen nyelveket. Ez valami turáni átok. :o((( Én mindig nagyon pirulok, ha a magyarok nem tudnak semmiféle választ adni egy külföldinek, ha az megkérdezi őket. Igen, nagyon rossz hogy te sem beszélsz nyelvet.
2012. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként elmondom neked, hogy akármit hallasz, a mai magyarok jó része nem tud idegen nyelveket. Még azokat a fiatalokat is kétkedéssel kell fogadni, akik a saját bevallásuk és facebook-adatlapjuk szerint beszélik az általuk tanult nyelveket. A mai közoktatás ugyanis nem ad lehetőséget rá, hogy csak arra támaszkodva elsajátítsd a nyelvet. Eleve bukott vállalkozás szerintem 15-20 fős csoportokban nyelvet tanulni, ráadásul a gyerekek nagyrésze tanulni sem tud, úgy en bloc. Az lehet, hogy sokan eljutnak egy középfokú nyelvvizsgáig, de annak semmi valódi értéke nincs. Szerintem még a felsőfokút is túlértékelik. Itt nálunk a legtöbb középiskolás megtanul valamilyen szinten makogni angolul, összeszedi a szókincsét a tankönyvön kívül a számítógépes játékokból, aztán ha egy külföldivel kéne beszélni, megmukkanni sem tud. Sokan azt hiszik, hogy ők folyékonyan és helyesen beszélnek, pedig nem.

Szóval szerintem az ciki, hogy itt ezen a szinten tart a nyelvoktatás. Bár szerintem a nyelvtanulás az olyan, hogy ahhoz kicsit mindig kell egy megszállottság, egy beleszeretés, mert az csak úgy megy igazán, ha az ember önszorgalomból is tanulja.

2012. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
36%
Igenis ciki, főleg diplomával. 10 éve azért már egyáltalán nem volt olyan nehéz nyelvet tanulni.
2012. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
77%

Nem szabad a nyelvtudást sem fetisizálni. Lomb Kató az "Így tanulok nyelveket" könyvében leír erre egy sztorit. Nietschenek bemutattak egy fiatalembert aki több nyelven beszélt. Aztán később megkérdezték tőle, hogy mit szól a fiúhoz.

-Igen, több nyelven beszél, de minden nyelven butaságokat.

2012. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!