Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit ér az, ha valaki keleti...

Mit ér az, ha valaki keleti nyelveket beszél?

Figyelt kérdés
Kínaira, japánra vagy koreaira gondolok és hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni az országban. Van-e rá kereslet, és ha igen, akkor csak keleti cégeknél-e. (mellette angol nyelvtudás és gazdasági diploma a BGF-ről)
2010. szept. 17. 23:07
 1/6 anonim válasza:
76%
Nagy kereslet van ezekre a nyelvekre (plusz az oroszra újból), mivel kevesen beszélik, de üzleti kapcsolataink viszont vannak velük, és nem elég azt tudni egy tárgyaláson, hogy "oco..". Műszaki cikkekben pl. jók Keleten, tehát akár ilyen cégeknél el lehet helyezkedni.
2010. szept. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Hát most a koreait nem hinném, hogy akármire lehetne használni :D A japán már valamivel elképzelhetőbb, de annyira azért nem tartom esélyesnek, ha esetleg japántanár valaki, naa, arra aztán van kereslet. Az orosz tényleg jó lehet valamire, a kínai viszont a világon semmire.
2010. szept. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Az előző válaszolóra ne hallgass. A koreai is fontos nyelv, de szerintem csak Pesten lehet munkát találni vele. A kínai pedig az egyik legfontosabb lesz 10-15 év múlva. De keleti nyelvet európaiként csak akkor érdemes tanulni, ha angolul elég jól tudsz mellette.
2010. szept. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Óóó, annyira "bírom", amikor valaki dobálózik azzal, hogy "10-15 év múlva a legfontosabb nyelv lesz a kínai". Fenéket lesz :D A kínaiak általában kimondottam NEM szeretik, ha valaki külföldi beszél kínaiul, aki kínai anyanyelvűvel érdemes volna kommunikálni, az tud angolul, mert ők is tudják, hogy a franc fog megtanulni kínaiul miattuk. A kóreairól még mindig nem tudok nyilvatkozni, de ne értem, hogy miért volna annyira fontos lenne.


második

2010. szept. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
-lenne, bocsi
2010. szept. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én most japánul tanulok éppen amúgy, de majd ha lesz lehetőségem a másik kettő is érdekelne. Mondjuk az érdekel igazán, hogy pl. az állásinterjún lesz-e belőle előnyöm, aztán ha már felvettek akkor nem érdekel, hogy beszélem-e ott, mert nem azért tanulom, hanem mert szeretem.
2010. szept. 22. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!