Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Letudnátok ezt a pár német...

Geramatyi kérdése:

Letudnátok ezt a pár német mondatot fordítani? (Bővebben lenn )

Figyelt kérdés

A macskákról,ezekről a kedves kis állatokról láttam tegnap egy szép természetfilmet.

Az utóbbi napokban,többet alszol, mint egy mormota.

Abból a ritka alkalomból,hogy a régi barátunk meglátogat bennünket,felvetten az új Sopronban vásárolt kosztümömet.


2012. febr. 20. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Über die Katzen, diese kleinen putzigen Tieren, habe ich gestern einen schönen Naturfilm gesehen.

In den letzten Tagen schläfst du mehr als ein Murmeltier.

Aus dem seltenen Anlass, dass uns einer unserer alten Freunde besucht, habe ich mein neues, in Ödenburg gekauftes Kostüm angezogen.

2012. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem megírni, hogy a magánüzenetek számomra ismeretlen módon működnek. Ezért nem tudtam ott megírni a kért fordítást. Ez így egyszerűbb. Máskor rögtön ide írjál, jó?!
2012. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépén köszönöm,vettem! :)
2012. febr. 20. 22:10
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy az úgy nem jó,hogy in der letzteren Tage??
2012. febr. 20. 22:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy az úgy nem jó,hogy in der letzteren Tage??"

Nem, ez sem nyelvtanilag, sem tartalmilag nem jó.

Ha azt akarnád írni, hogy "az utóbbi napokban" (mondjuk gyakran esett az eső): In den letzteren Tagen (hat es viel geregnet.)

A "der" azért nem jó, mert többes szám részes esetben (Tagen) nem "der" van, hanem "den".

Többes részes esetben minden főnév kap egy "-n" ragot, ezért nem jó a "Tage".

2012. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ok értem,és még ezt lefordítanád:

Amikor Budapestre utaztam,egy ismert országgyűlési képviselő(der/die Abgeordnete,gyenge főnév) is ült a fülkémben.(das Abteil)

Elfelejtettem leírni...

2012. febr. 20. 22:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Amikor Budapestre utaztam,egy ismert országgyűlési képviselő(der/die Abgeordnete,gyenge főnév) is ült a fülkémben.(das Abteil)

Als ich nach Budapest fuhr, hat auch ein bekannter Abgeordneter in meinem Abteil gesessen.

2012. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi (:
2012. febr. 20. 22:33
 9/14 anonim ***** válasza:
Még egy hiba!: a "der Abgeordnete" nem gyengeragozású főnév, hanem főnévvé vált melléknév. Érted, miért?
2012. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sztem igen,de a német tanárom szerint az...
2012. febr. 20. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!