Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet a magyar nyelvet...

Hogy lehet a magyar nyelvet elfelejteni ennyi idő után?

Figyelt kérdés
Sokat látok olyat a tv-ben, hogy tőzsgyökeres magyar volt. Elment németországba. 13 év után hazajött, és németül beszélt. Magyarul meg alig tudott.
2012. febr. 19. 00:52
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
El lehet. De nem tudom, hogyan.. Család egyik ágából költöztek ki nálunk Svédországba kb 25 éve: apa, anya (mindketten 30 év körül voltak), és egy 8 éves gyerek. Azon, hogy a "gyerek" már szinte csak köszönni tud magyarul (érteni ért mindent, de nem jutnak eszébe a szavak, olvasni egyáltalán nem tud már magyarul) nem lepődtem meg, de azon, hogy a két felnőtt is úgy töri a nyelvet, hogy rossz hallgatni, és minden második szavukat "véletlenül" svédül akarják kimondani.. De amikor beszélgettem velük pár éve erről, azt mondták, hogy ők nem vették észre, hogy akcentusosak lettek, csak annyit, hogy nem jutnak eszükbe a szavak néha magyarul.
2012. febr. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem el lehet, én ugyan csak több mint fél éve vagyok külföldön, de nem beszélek magyarul gyakorlatilag soha, csak írásban. Mikor x hónap után visszamentem Mo-ra egy keveset, elég furcsa volt magyarul beszélni. (Nem az hogy nem tudtam, csak olyan természetellenes volt, gondolkodni sem magyarul szoktam, hát nekem is volt hogy 1-2 szót majdnem angolul mondtam ki.) El tudom képzelni simán, hogy 10+ év után valakinek komoly nehézségeket okozzon megint magyarul beszélni.
2012. febr. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bánomisén ***** válasza:
67%

Szerintem nem lehet. Az, hogy valaki esetleg nehezebben beszél, mert már másik nyelven gondolkodik, azt el tudom képzelni, de ha nem nagyon kiskorában kerül ki valaki külföldre, hanem kamaszként, vagy pláne felnőttként, akkor kizártnak tartom, hogy elfelejtené bárki is az anyanyelvét.

Nyolc éve élek külföldön, beszélni szinte soha nem beszélek magyarul - leszámítva a skype-ot és a ritka alkalmakat, amikor Mo-on töltök pár napot -, de még akcentusom sincs. Én erre vagyok büszke, úgy tűnik, mások meg arra, hogy "elfelejtenek" magyarul, mert külföldön élnek. Pffffff... Mintha az olyan különleges dolog lenne...

2012. febr. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom, én csak válaszoltam a kérdésre, nem vagyok büszke se arra, hogy magyar az anyanyelvem, se arra, ha netán elfelejtem. Mo-ra nem tervezem visszaköltözni, tehát igazából leszámítva azt hogy van 1-2 magyar családtag plusz pár ismerős akivel most még tartom a kapcsolatot, teljesen feleslegessé vált a magyar nyelv.
2012. febr. 19. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%

Rossz nyelvérzékű emberekkel ez előfordul.


Átlagember 10 év alatt kb. annyira felejti el az anyanyelvét, hogy a finom jelentésárnyalatok megkülönböztetése már gondot okoz neki, az újabban divatos szófordulatokat és a nyelvi humort nem érti. 20-30 év után már nem az anyanyelvék gondolkodik és álmodik. Ekkor ha a származási országába megy, kezdetben nehéz számára az ottani nyelv, bár 1-2 hónap alatt vissza tud szokni. De azonnal nem.


Ugyanakkor van, aki nem felejti el az anyanyelvét, pl. az öreg Teller Ede is adott magyarul interjút, igaz, ő használta a nyelvet, rendszeresen olvasott magyarul.

2012. febr. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!