Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jók ezek a német mondatok?...

Geramatyi kérdése:

Jók ezek a német mondatok? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Wenn man einen Brief aufgeben möchte,muss man am Schalter geht,weil der Postbeamte dort arbeitet.

Wenn man eine Expreßsendung oder einen Fernverkehr schicken möchte,muss man eine Formular ausfühlen,weil es verbindlich ist.

Der Postbeamte,der gut arbeiten,werden Bonus bekommen.

Das Kind,dem ich eine Expreßsendung geschickt habe,ist sehr froh.


Válaszotokat előre is köszönöm!


2012. febr. 15. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Wenn man einen Brief aufgeben möchte, muss man zum Schalter gehen, weil der Postbeamte dort arbeitet.


Wenn man eine Expresssendung oder einen Fernverkehr schicken möchte, muss man ein Formular ausfüllen, weil es verbindlich ist.


Der Postbeamte der gut arbeitet, bekommt einen Bonus.


Utolsó rendben van.

2012. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Wenn man einen Brief aufgeben möchte, muss man an den Schalter gehen,weil der Postbeamte dort arbeitet.

2. Wenn man eine Expresssendung oder einen FERNVERKEHR schicken möchte,muss man ein Formular ausfüllen,weil es verbindlich ist.

3. Der Postbeamte,der gut arbeitet, wird einen Bonus bekommen.

4. Das Kind,dem ich eine Expresssendung geschickt habe,ist sehr froh.


1. Az első mondatban nem jól használtad például a módbeli segédigét. A módbeli segédige mindig főnévi igenévvel áll:

muss man .....GEHEN

2. Mit akartál írni a "FERNVERKEHR" helyett, mert ez távolsági közlekedést jelent? Azt nem lehet küldeni!

"eine Formular" helyett "ein Formular", mert semleges nemű

"ausfühlen" (kiérezni" helyett szerintem "kitölteni"-t akartál írni, és az "ausfüllen"

3. a vonatkozói mellékmondatban a "der" az alany. Az állítmányt mindig az alannyal egyeztetjük, tehát nem lehet "arbeiten", hanem "arbeitet"

ugyanazon oknál fogva "werden" helyett "wird" a helyes

"werden Bonus bekommen" helyett "wird einen Bonus bekommen", mert a német főnevek névelővel állnak.

De ha nem egy "postbeamte" volt az alany, hanem többes szám, akkor így néz ki a mondat:

"Die Postbeamten, die gut arbeiten, werden einen Bonus bekommen.

Nekem is van egy kérdésem: miért "werden....bekommen"?

Ha jövő idő, akkor nem kell a "werden", mert az itt bizonytalanságot fejez ki:

Én így írnám: "Die Postbeamten, die fleißig arbeiten, bekommen einen Bonus." Ez általános érvényű.

4. Ez a mondat egy helyesírási hiba kivételével teljesen jó.

Kár, hogy nem írtad le magyarul, mit szeretnél lefordítani.

2012. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak most vettem észre, hogy már kijavítottad. Nem téged akartalak kijavítani, mert teljesen jó, amit írtál. Ugyanazokat a hibákat javítottad, mint én, csak én kommentárokat is írtam hozzá, azért tartott tovább.
2012. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket!Pár hibám gépelési hiba volt.És távolsági levelet akartam írni,mert egy németprogram alapján amit órán használtunk azt jelenti...De akkor még ebben is kérném a segítségeteket:mi a helyes szó rá?Mégegyszer köszönöm!
2012. febr. 15. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond, én úgy sem tudtam volna magyarázatokat írni, vhogy úgy vagyok a a nyelvekkel, mint más az autókkal: Én csak használom, h mitől megy, nem tudom. :)
2012. febr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor biztosan jó a Fernverkehr. Egy kicsit nekem is gyanús volt, hogy elképzelhető, hogy jó is lehet!
2012. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kössz!Szép estét! :)
2012. febr. 15. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!