Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angoloknál soha nem volt...

Az angoloknál soha nem volt nyelvújítási kísérlet?

Figyelt kérdés
Nem zavarja őket, hogy tele vannak olyan latin szavakkal, amiket ha nem hallottak még, akkor teljesen idegennek hatnak? Külöösen a biológiára gondolok. Mi azt mondjuk, hogy zöld szemesostoros, ők azt mondják: euglena. Mi azt mondjuk, papucsállatka, nekik paramecium. Mi találóan lefordítottuk ezeket úgy magyarra, hogy aki soha nem hallott róla, az is könnyebben megérti, kihasználva a nyelvünk játékosságát. A németben ugyanez a helyzet, ott a tüdőgyulladás tüdő + gyulladás, vagyis Lungenentzündung, nem pedig pneumonia. Ők soha nem tettek kísérletet ezeknek a latin szavaknak a kigyomlálására? Természetesen nem azt mondom, hogy az összes latin szót el kéne vetniuk, mivel az a szókincsük 70%-át jelentené, de furcsa nekem, hogy orvosi és rendszertani dolgokra nincsenek saját kifejezéseik. Olyan, mintha nekünk is csak a latin orvosi kifejezések lennének, amit nyilván kell tudnia egy orvostanhallgatónak, de az átlagembernek elég a hasnyálmirigy vagy a Bauchspeicheldrüse elnevezés és nem kell megtanulnia azt, hogy "pancreas".
2011. dec. 3. 22:26
1 2
 11/11 anonim válasza:
Én angol anyanyelvi vagyok, és mondhatom, igen nehéz nekünk. De a legtöbbünk nem veszi észre, mivel nem tud egy ilyen értelmes nyelvet mint a magyar, és már megszoktunk ahhoz, hogy minden új szónak kell tisztáznunk a jelentését. Nekem sem tűnt fel ez a hátrány az angolban mielőtt megtanultam magyarul.
2019. okt. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!