Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Salgótarjánon hogyan tanítják...

Salgótarjánon hogyan tanítják az ABC-t?

Figyelt kérdés
Van egy salgótarjáni tanárom, aki minden A betűt Á-nak ejt. Felmerült a kérdés, ott hogyan tanították az ABC-t. Ami általában A Á B C CS D stb. ott Á Á B C CS D? =D nem gúnyból kérdezem, hanem komolyan érdekel. :D
2011. szept. 8. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Akcentus miatt nehéz Á helyett A-t mondani, tuti külföldön élt. Nekem szlovák származású volt a magyar tanárom és beszélni alig tudott. A szerencsém az volt hogy legalább tudtunk írni meg olvasni így nem kellett hülyét csinálnia magából. XD
2011. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sálgótárjanban, és Szögeden is rendesen tanítják az abécét. Tehát az irodalmi magyart tanítják. Rendesen olvasnak, csak az élőbeszédben más.

A Győzike show-ban is lehetett hallani, hogyha Bejjjá asszony valamit olvasott, akkor azt rendesen olvasta. Pl. nem bánaaan, hanem babán.

(Úristen, most kiderült, hogy néztem a Győzike show-t... XD)

2011. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
banán*
2011. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Evele123 ***** válasza:
Én salgótarjánból származok és tudom, hogy ott egyes emberek a palóc nyelvjárást beszélik, kivéve ha szlovákiai magyar az illető. Mind a két esetben rövid "á"-nak ejtik az "a"-t. Ebben semmi rossz nincs (Pl. nekem a rajztanárom mondta így: "Gyerekek, hát mink pálócok vágyunk"). Hajrá-hajrá Salgótarján!!!
2011. szept. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!