Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol tanítják a magyar nyelvet?...

Hol tanítják a magyar nyelvet? És miért ezt a nyelvet tartják a legnehezebbnek?

Figyelt kérdés
Nem értem,hogy tarthatják nehéznek.Hiszen ahogy írjuk,úgy mondjuk,sőt,még annyi szabály sem járul hozzá.Én nagyon kíváncsi lennék,hogy egy külföldi iskolában hogyan tanítják a magyart,ha tanítják egyáltalán,akkor szívesen beülnék egy órára,mert tök jó azt hallgatni,ahogy a külföldiek a magyart próbálják kierőlködni magukból!:]
2009. nov. 4. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy hol tanítják, csak annyi tudok, hogy nem a magyar a legnehezebb, sőt nincs olyan, hogy legnehezebb nyelv, ezt onnan lehet tudni, hogy a kisbabák a világ minden táján átlagosan ugyanannyi idő alatt tanulják meg anyanyelvüket. A magyar nyelv csak teljesen más, mint a világ többi nyelve, ezért nehéz megtanulni idegennyelvként, vagyis, ha már van egy másik anyanyelved, aminek szabályai rögzültek benned, nehéz ezeket a szabályokat gyökeresen felülírni. Emelett a magyar sem teljesen logikus, rengeteg kivétl, és következetlenség van benne, pl.: Budapesten,Győrött, Bécsben-> itt ugye ugyanazt 3 féle toldalékkal fejezed ki, attól függően, hogy melyik városról beszélsz, tehát ezt nem, lehet megtanulni, csak bemagolni.
2009. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
ahogy írjuk úgy mondjuk? hát éppen hogy nem. ha tudsz több nyelven akkor megérted hogy a magyar azért igenis nehéz nyelv.
2009. nov. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

de jópofa! ilyen órára én is beülnék!

viszont egy iráni ismerősöm azt mondta, hogy szerinte az ő nyelvük sokkal nehezebb, mint a miénk, mert a miénkénél is több igeképzési mód van, ráadásul az írásuknak szinte semmi közük a beszélt nyelvhez. ezt nem igazán értettem, de gondolom, nem kiejtés szerint írnak.

egyébként a perzsák gyönyörűen beszélnek magyarul, a kínaiaknak borzasztó nehéz megtanulni, a vietnámiak viszont szinte képtelenek kiejteni a szavainkat. tisztelet a kivételnek, biztos van

2009. nov. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A magyar nyelvről azért terjedt el, hogy nehéz, mert:


1. A magyar nyelvet idegen nyelvként tanulók legtöbbje indoeurópai nyelveket beszél, a magyar nyelv szerkezete egészen más. A török nyelvek nyelvtana jobban hasonlít hozzá, így a törököknek sokkal könnyebb dolguk van.


2. A magyar nyelv intenzíven ragoz, az élő indoeurópai nyelvek nem


3. A magyar nyelvben számos olyan nyelvtani szabály van, ami nincs az indoeurópai nyelvekben


4. A magyar nyelv helyesírása látszólag könnyű, valójában nehéz. Ezért van, hogy sok magyar nem is tud helyesen írni.

2009. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy a szlovák a legnehezebb nyelv!
2009. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szlovák is lehet legnehezebb. Attól függ, hogy kik számára. A csehek és a lengyelek számára ez egy nagyon könnyű nyelv.
2009. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert még a magyarok se tudják rendesen megtanulni...
2009. nov. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!