Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » I have never cheated on...

I have never cheated on anyone vagy I never cheated on anyone?

Figyelt kérdés
Elvileg mindkettő helyes, de mi a különbség?
2011. aug. 31. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz mondani.

Inkább az első...

Ha valaki már meghalt és róla beszélsz, akkor csak a második lehet.

Ha az életed egy bizonyos szakaszáról beszélsz, akkor is a második.

De ha simán csak azt mondod, hogy "még nem....", akkor az első.

2011. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vree ***** válasza:

Csak az első a helyes.

(Jó, nagyon nagy engedménnyel a második is, amit mindjárt leírok.)


Present Perfect (have + 3. alak) kell minden olyan esetben, amikor bizonytalan időpontú múltbeli esemény jelenre gyakorolt hatásáról beszélünk.

Past Simple az akkor ha konkrét idejű múltbeli eseményt beszélsz el.


A "még soha..." az világosan az első.


Nézzük a sarkítást:

Szelgben/tájszólásban elvilveg elképzelhető, hogy didn't helyett never+múlt időt helyettesítenek be. "I didn't do it."->"I never did it." De ez ugyanúgy egyszeri ismert múltbeli eseményre vonatkozik és semmiképpen nem helyes nyelvtan.

2011. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Továbbá, ha már meghaltál és szellem vagy, akkor mondhatod a másodikat.
2011. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha egy halottról beszélek, akkor past simple kell? Pl. a férjem meghalt, és azt akarom kifejezni, hogy amíg élt, sosem csaltam meg. És ha a kapcsolat lezárul?
2011. aug. 31. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, a halott esetében nem használhatsz present perfect-et, mivel az azt mondja, hogy eddig az ideig. Na de ő már később nem csalhat meg senkit...

Ha vége a kapcsolatnak és azt akarod mondani, hogy abban a kapcsolatban hű voltál, akkor is egyszerű múlt.

De akkor nem lehet "on anyone", hanem "on him/her", mivel az arra vonatkozik, hogy kit csalsz meg, nem arra, hogy kivel.

2011. aug. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, igen him/her-re gondoltam, csak elírtam. Köszönöm szépen a válaszokat, így már értem!
2011. aug. 31. 20:09
 7/7 Vree ***** válasza:

^Jaja, jól mondja, kihagytam hogy ha már nem történhet meg valami (lezárult a bizonytalanság időben) akkor is visszaáll Perfect-ről Simple-re.


Pl. "Három évig éltem Kanadában és azalatt egyszer sem csaltam meg senkit.", ez szintén a második lenne, a Simple Past-os.

2011. szept. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!