Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez a japán idézet...

Mit jelent ez a japán idézet pontosan, és hogyan kell kiejteni?

Figyelt kérdés

死ぬほどの苦しみが私をそれだけ一層強くする。


Elvileg azt jelenti, hogy "Ami nem öl meg, az megerősít." Erősítsétek/cáfoljátok meg légyszi, mert nem tudok japánul sajnos.

Hogyan kell ezt kiejteni? Hogy lenne a latin betűs átírás vagy szimplán magyarul hogy írnánk le?


2011. aug. 6. 18:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azt úgy nem lehet. Vehetsz fel ott órákat, de rohadt sokat kell érte fizetni, és úgysem számolják be. Az ELTE-n nincs japán minor gyakorlatilag. Elvileg kötelező lenne indítaniuk, de nem indítják. Néhány kivételes egyednek sikerül néha benyaliznia magát, hogy bejárhasson a főszakosokhoz, és ennyi. Nincs minoros óra.

+ A minorhoz egyébként is kötelező a japántudás, és a másodévesekhez kerülnének alapjáraton. Nálunk most 3.-ban van kemény egy darab, és ő is csak azért lehet "minoros", mert az egyik tanárnál magántanuló volt előtte.

2011. aug. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Pedig a honlapjukon ott van, hogy japán minor, előfeltételnek meg igaz, hogy ott van a középfokú nyelvvizsga, de felsőbbévesektől és kérdeztem ezt és ők azt mondták, hogy esetleg az elsőévesekhez be lehet kerülni, akik szintén a nulláról kezdik a japánt. Fizetnem egyébként is kellene érte (4200 Ft/kredit), ha specializációt is akarok.
2011. aug. 8. 11:49
 13/14 anonim ***** válasza:

Nézd, nem kötelező elhinned nekem, csak annyit mondtam, h a mi évfolyamunkon és eggyel feljebb nincs minor. Azóta lehet indítottak, én nem tudok róla. Ettől még az oktatás sz*r marad a japán szakon.

Olyan meg nincs, hogy a specializációért fizetni kell, ez egy baromság.

2011. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Megkérdezem majd azért. De már így elment a kedvem a japántanulástól az ELTE-n.


Neeem, félreértetted! A 180 kreditből 50-et tesz ki a specializáció vagy a minor (vagy egyik vagy másik). Ha mindkettőt választasz, akkor fizetni kell érte, mert túlléped a 180 (+10%-kal 198) kreditet.

2011. aug. 8. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!