Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Dán nyelvkönyv vagy szótár?...

Dán nyelvkönyv vagy szótár? Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Dánul szeretnék tanulni, viszont megvásárolható nyelvkönyvet nem találtam hozzá, interneten is kevés az anyag. Online angol dán szótárakba nem nagyon bízok.


Valakinek nincs esetleg valamiféle dán nyelvkönyve amitől legszívesebben megszabadulna?:) Vagy szótár.....


(a Kezdők X Nyelvkönyve sorozat kivételével, úgy hallottam az tele van hibával...)



Neten sem találok hozzá sok mindent. Nagyon teccik a nyelv, és szeretek hobbiból nyelvet tanulni, és erre esett a választásom.:)


2011. aug. 5. 23:11
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszi a leírtakat:) Sikerült döntenem:


SVÉD :D

2011. aug. 6. 17:55
 22/27 anonim ***** válasza:
Jó döntés.
2011. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
miért?:) amúgy köszi:) AZ előbb hallgattam egy dánul beszélő embert egy vidiben és háát.....tényleg nehezen érthető. Nem is tudom hogy értik meg egymást az anyanyelvi beszélők.
2011. aug. 6. 18:20
 24/27 anonim ***** válasza:

Egy szint után nem nehéz, csak az írásképből egy kezdő nehezen tudja kikövetkeztetni a kiejtést. Anyanyelvi szintű felhasználónak nyilván nem probléma. :)


Egyébként a svéddel tényleg nem sok probléma van, szerintem elég gyorsan tanulható, a kiejtést néhány óra tanulással 95% körüli biztonsággal meg lehet tippelni, viszonylag szabályszerű.

Alapvetően nem nehezebb az angolnál, amiben mégis az a főnevek neme, többesszáma, igék alakja múltidőben, esetleg a hangsúlyozás. A szókincset fejleszteni szerintem nehezebb mint a nyelvtant elsajátítani, az a némethez képest sokkal egyszerűbb.

2011. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"A szókincset fejleszteni szerintem nehezebb mint a nyelvtant elsajátítani, az a némethez képest sokkal egyszerűbb."


Na de a németben a szókincs fejlesztése is nehezebb a der/die/das miatt. A svédben csak en és ett van, tehát a vaktalálat valószínűsége is nagyobb, sőt, az egész szabályosabb, mint a német der/die/das.


Egyébként az egészen kezdő szintet leszámítva minden nyelvben a szókincsfejlesztés a munka 95%-a.

2011. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Így van.
2011. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Øeleg regi kiiras, de megtanultal valahonnan danul beszelni? Csak kerdezem mert itt elek daniaban es tanulni szeretnem a nyelvet. Koszike ha valaszolsz
2018. máj. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!