Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Dán nyelvkönyv vagy szótár?...

Dán nyelvkönyv vagy szótár? Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Dánul szeretnék tanulni, viszont megvásárolható nyelvkönyvet nem találtam hozzá, interneten is kevés az anyag. Online angol dán szótárakba nem nagyon bízok.


Valakinek nincs esetleg valamiféle dán nyelvkönyve amitől legszívesebben megszabadulna?:) Vagy szótár.....


(a Kezdők X Nyelvkönyve sorozat kivételével, úgy hallottam az tele van hibával...)



Neten sem találok hozzá sok mindent. Nagyon teccik a nyelv, és szeretek hobbiból nyelvet tanulni, és erre esett a választásom.:)


2011. aug. 5. 23:11
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
amúgy a jobban megérted az azt jelenti hogy csak jobban hallod a szavakat (nem nyelik el) vagy meg is érted mit mondanak?:)
2011. aug. 6. 09:31
 12/27 anonim ***** válasza:
Meg is értem, hogy mit mondanak. A norvég hivatalos formája pl a dánon alapul, csak pár kis eltérés van az írásképben. A svédhez kellett egy kis átképzés, de szerintem az a legszebb skandináv nyelv.
2011. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
hát hidd el, először én is a svéddel akartam kezdeni, de semmilyen nyelvtant nem találtam hozzá:D így jött a dán.:)
2011. aug. 6. 09:49
 14/27 anonim ***** válasza:

Itt a dán nyelvtan. Fél perc volt megtalálni google segítségével :)))


[link]


Természetesen komplett svéd nyelvtanfolyam is van a neten.

2011. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

komplett svéd nyelvtanfolyam? Az biztos fizetős :)))


Amúgy svéd nyelvtan nekem bonyolultabbnak tűnik:S


A linket köszönöm :)

2011. aug. 6. 11:39
 16/27 anonim ***** válasza:

"Amúgy svéd nyelvtan nekem bonyolultabbnak tűnik:S"


Nehéz elképzelni, hogy jelentős különbségek vannak nehézségben ezek között.

2011. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Csak egy példa erejéig : a svéd nyelvben van kb 6 igei ragozási osztály, a dánban 1 (eddigi tudomásom szerint)

A svédnek igaz hogy sokkal könnyebb a kiejtése de a nyelvtana nehezebb. Vagy nem?


Ismeri vki úgy a 2 nyelvet hogy össze tudná hasonlítani?

2011. aug. 6. 11:46
 18/27 anonim ***** válasza:

"Csak egy példa erejéig : a svéd nyelvben van kb 6 igei ragozási osztály, a dánban 1"


A svéd "6 ragozási osztálya" annyira "bonyolult", hogy amíg begépelted ezt az ellenvetést, már meg is tanulhattad volna őket :)))


Nem akarlak rábeszélni a svédre (mondjuk a dánra sem), de nem tudom, melyik nyelvben egyszerűbbek az igék, mint a skandinávokban.

2011. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

A dánra sem? miért?:D

Amúgy vacilálok a 2 nyelv között, mert nem tudom eldönteni.:) Szóval még kétes a dolog eléggé hogy dán vagy svéd :P

2011. aug. 6. 12:22
 20/27 anonim ***** válasza:
63%

Hát figyelj:


DÁN

+ svédnél tényleg egyszerűbb igerendszer, többesszám stb

+ szerintem Dánia a legélhetőbb skandináv ország

+ ha tudsz németül, ez a legegyszerűbb, sok szót vettek át

- kiejtés, érthetőség


SVÉD

+ a legtöbben beszélik, tananyagból is több van

+ szépen, érthetően beszélnek

- egy kicsivel bonyolultabb nyelvtan (de így is röhögve megtanulható)


NORVÉG

+ aki ezt beszéli, az érti meg legjobban a másik két nyelvet

+ a svédnél is érthetőbb kiejtés

+ Norvégia a másik két országhoz képest is hipergazdag

- rengeteg nyelvváltozat, nyelvjárás amit pl a tv-ben is használnak,ezek közül sokat nehéz megérteni

- a legkevesebben ezt beszélik

- viszonylag kevés tananyag


remélem segítettem egy kicsit:)

2011. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!