Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez a 4 angol mondat?

Mit jelent ez a 4 angol mondat?

Figyelt kérdés

I'll just land one on you good.


Nothing goes to him unless it's a problem.


They don't say 'skipper' for nothing.

You pointed us in the right direction.



Köszönöm a választ:)


2011. aug. 1. 12:07
 1/2 anonim válasza:

Az első kivétel sorban, legalábbis szerintem:


Semmi sem lesz az övé, hacsak nem probléma.

Nem mondják csak úgy, hogy "lógós".

A helyes irányba tereltél minket.


Egy szövegkörnyezet azonban nem ártana, tudnék pontosabbat is.

2011. aug. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:

Én azt mondanám:


I'll just land one on you good. = Majd jól képen töröllek.


(szóvégi "good" itt: "majd jól..."

land one on you = nem tudom mivel akarja eltalálni (lehet átvitt értelemben is, pl. megdob egy ügyféllel) de valószínűleg ütésre gondol)


Nothing goes to him unless it's a problem. = Semmi nem kerül hozzá, hacsak nincs belőle baj.


(arra gondol szerintem, hogy csak a zűrös ügyek jutnak el ehhez az illetőhöz)


They don't say 'skipper' for nothing.


Nem véletlenül mondják, hogy "skipper".


(Nemtom a skippernek itt melyik jelentése kell, több is van neki. "They don't say X for nothing" "They don't call him/her/it X for nothing" = Nem véletlenül hívnak valamit/valakit valaminek, azaz arra gondol hogy az illető dolog kiérdemelte a nevét. Pl. "Nem véletlenül hívnak A Nagy Dr. Jonesnak - ha valami bajod van, hozzám érdemes jönnöd.")


You pointed us in the right direction. = Megmutattad nekünk a helyes irányt./Útbaigazítottál minket. (ti. ha csak valakitől megkérdezed, hogy merre kell menni X felé, és ő elmondja az útvonalat, elirányít, az is "point in the right direction".)

2011. aug. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!