Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért tanulják olyan sokan a...

Miért tanulják olyan sokan a cigány nyelvet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 11:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Plusz pontok járnak érte (azt nem tudom mihez, mert van aki 9-ben is evvel az indokkal kezdte), az iskola több támogatást kap ha ,,kisebbségi iskola", és multikulti, cigány nyelv- és ,,kultúra" oktatás van. Ez van. Magyarország, én így szeretlek.
2011. jún. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Az általános iskolai és a középsikola nyelvoktatás egy kalap kaki. "


Igen, de aki a felsőoktatásba készül, tehát elvileg nem rossz tanuló hanem bukdácsol, az a középiskola éveiben már tudhatja a követelményeket. Nem tegnap találták ki, hogy nyelvvizsga kell a diplomához. Tehát a középiskola alatt a nyelvtanulását kiegészítheti, hozzá olvashat, stb. Az internet korában élünk, percek kérdése hogy nyelvtani gyakorlókat töltsön ki az ember, levelezzen egy torontói diákkal, én meg annó mehettem a Váci utcába megvenni a méregdrága könyveket a gyér választékból.

Arra van idő, hogy a facebookra feltolják a cicivillantós meg hányós-hullarészegre ivós bulik képeit? Arra meg nincs, hogy napi 20 perc alatt kitöltsenek egy online nyelvtani tesztet?

Igen, nem jó az iskolai nyelvoktatás, de ahhoz alapot ad, hogy a diák kiegészítse és fejlessze a tudását. Ha valamit el akar érni, azért meg kell dolgozni.


Aztán meg nem árt megtanulni tanulni, saját magunkat fejleszteni, nem mindig várni hogy a szájukba rágjanak minden apróságot. Aki diplomás kutató, orvos, mérnök vagy bármi akar lenni, annak képesnek kell lenni hogy haladjon az újdonságokkal, nem csak abból fog élni, amit az egyetemen megtanul.


de ha már valakit meglepiként ér, hogy a diplomához nyelvvizsgapapír kell: ugyan, mégis milyen munkát képzel el magának, a legtöbb publikáció angolul/németül/franciául stb. érhető el: hogy akar jó eredményeket elérni, tájékozottnak lenni a szakmájában?

Lehet hogy egy mucsarögöcse-alsón praktizáló orvosnak nem kell a betegekkel használnia az angolt, de ha van egy új járvány, a legtöbb info "külföldiül" érhető el, ha a betegei megkérdezik, akkor mit mond: Nem tudom, majd megnézem este a Fókusz pluszt, hátha többet megtudok róla?

Az, aki diplomára hajt, valószínűleg vannak a jövőbeni állásával kapcsolatosan is álmai: mégis hogy látja, nyelvtudás nélkül hogy fog boldogulni?


Szóval lehet fogni a nyelvtudás hiányát a tanárra, idő és pénzhiányra, az időjárásra, a holdfogyatkozásra, de ha valaki nagyon akarja, az el tudja érni.

2011. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!