Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért tanulják olyan sokan a...

Miért tanulják olyan sokan a cigány nyelvet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 11:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
13:03 Jó, de diploma után csinálhat egy angolt, elkezd tanfolyamra járni, meg egyéb oylat, amire közben nem lett volna ideje, mert a lovárit könyvekből is el lehet szerintem sajátítani, max. mikor már megvan az alap szókincs, akkor gyakorolni a beszédet
2011. jún. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Jó, de diploma után csinálhat egy angolt, elkezd tanfolyamra járni, meg egyéb oylat, amire közben nem lett volna ideje,"


Na de már általánosban elkezdik a nyelvoktatást, plusz gimi 4 év, plusz a felsőoktatás, azért valaki ne huszonévesen döbbenjen rá a diploma előtt fél évvel, hogy sürgősen meg kéne tanulni egy nyelvet mert kell róla a papír. Aki felsőoktatásba készül, az már a középiskolában kiderül, tehát van ideje használható nyelvtudást összeszedni.

2011. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Na, ez számomra is mindig rejtély volt. Én se hinném, hogy olyan marha könnyű lenne a nyelvtana. AZt se tudom, hol szerez be mindenki tankönyvet (az eszperantóból legalább tudom, hogy van tankönyv). Annak alapján, amit itt a gyk.-n látok, a fél ország egyetemistái tudnak cigányul, annyi ilyen kérdés van... de én semmi pénzért el nem kezdeném, pedig imádom a nyelveket. Tuti, hogy pl. olaszt tanulnék helyette, vagy valamelyiket a könnyebb nyelvek közül.
2011. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%

"de én semmi pénzért el nem kezdeném"


Ugyanmár. Na, kapsz 5 milliárdot, ha elkezdesz cigányul tanulni.

Hajrá, megnézném ahogyan visszautasítod. Könyörgöm..:D

2011. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14:20 Az általános iskolai és a középsikola nyelvoktatás egy kalap kaki. Aki szereti a nyelveket, és van ideje vele foglalkozni, akkor mellette önerőből meg tud tanulni, de csak a suliban nem... Nekem amúgy tetszett a nyelv, mert pozitív csalódást volt. Azt hittem, olyan lesz, mint amit a cigányok beszélnek, de közbe meg tök más, mivel a romák nagy %-a pl. nem is beszéli a lovárit, lsd. győzike is vmit halandzsázni akar, de hogy nem értelmes, az is biztos
2011. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Az általános iskolai és a középsikola nyelvoktatás egy kalap kaki."


A középiskolát egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgával fejeztem be.

2011. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

11:57


"Mert egyszerüen meg lehet tanulni, nem bonyolult a nyelvtana"


Tudsz róla bármit, vagy csak elismétled, amit mástól hallottál?

2011. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy hogy a fő kérdésre válaszoljak: azért tanulják sokan a lovárit, mert azt hiszik, hogy könnyű, és kell nekik a papír. Így fordulhat elő, hogy messze ebből a nyelvből a legnagyobb a bukási arány a nyelvvizsgán.


2010-ben pl. angolból átment a vizsgázók 61%-a, franciából 59%, németből 56%, olaszból 67%, oroszból 72%, míg ezzel szemben lováriból 30%.


Azt hiszik, hogy ez valami nem komoly, "primitív nyelv", kevés energiát fektetnek bele, aztán nem sikerül a nyelvvizsga.


Megjegyzem: ugyanezt az időt egy hasznosabb nyelv tanulására is lehetett volna fordítani. A "sikeres" lovári nyelvvizsgázók pedig mit gondolnak, mit szól a hr-es, ha meglátja, hogy a jelentkezőnek lovári nyelvvizsgája van? Természetesen dobja ki rögtön az önéletrajzot, mert látja, hogy olyan emberrel van dolga, aki a könnyebbik végén fogja meg a dolgokat.

2011. jún. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"2010-ben pl. angolból átment a vizsgázók 61%-a, franciából 59%, németből 56%, olaszból 67%, oroszból 72%, míg ezzel szemben lováriból 30%. "

OFF:


Légy szíves, mondd meg, honnan szerzed a statisztikáidat! Nagyon érdekel!:D

2011. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2011. jún. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!