Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért tanulják olyan sokan a...

Miért tanulják olyan sokan a cigány nyelvet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 11:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
3%
Ha kormányra kerülnek az lesz a hivatalos nyelv! Nemsokára !
2011. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Mert egyszerüen meg lehet tanulni, nem bonyolult a nyelvtana - és igy könnyen meglesz a kötelezö nyelvvizsga.
2011. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Így van. Primitív nyelv, könnyű megtanulni. Így a felsőoktatásban megkövetelt nyelvvizsga, vagy vizsgák egyike ki van pipálva. A másik az eszperantó...
2011. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
84%

A papír miatt, ha kell a diplomához.

Gyorsabb mnt rendesen megtanulni egy normális nyelvet.

2011. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%
Én tanultam (nyelvvizsga miatt) és aki azt mondja, promitív a nyelvtana, az vagy összekeveri vmelyik másik nyelvvel, vagy nem tanult sose...Nekem is azt mondták, h könnyű a nyelvtana, de elmondanám, h az angoltól is bonyolultabb.. max a szókincsben a könnyebb
2011. jún. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

hát lehet h nehezebb de én inkább nyelvvizsgázom németből vagy angolból...szerintem enyhén kínos, mikor megkérdezi a munkáltató "no és milyen nyelvvizsgája van? milyen nyelven beszél?"..."cigányúl, eeee, hopp, zsamó" xd


undorító egy nyelv, semmi pénzért neki nem állnék

2011. jún. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
36%
Gondolod, h akik ebből teszik, azok azért csinálják, mert ez kell nekik valahova, vagy akarnak kezdeni vmit? Nem.. vagy felvételi pontnak, vagy diploma miatt csinálják az idő hiánya miatt... Mellesleg nekem még erre se lett végül időm az érettésgi miatt, de végülis nem is lett szükség a pluszpontokra, mert nem sikerült rosszul az érettésgim... de ha meglett volna, akkor is csináltam volna angolt mindekféleképp, főleg, h ahova megyek egyetemre, ott támogatják a nyelvizsgát így ingyen van...
2011. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Mert ez a nyelv éppen olyan egyszerű és primitív, mint maguk a cigányok.
2011. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga miatt általában.
2011. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Gondolod, h akik ebből teszik, azok azért csinálják, mert ez kell nekik valahova, vagy akarnak kezdeni vmit?"


Én tudom h diplomához kell csak, nekem is egyik szaktársam diplomához ezt csinálta (én a diplomámhoz németet)....na de itt a 22-es csapdája: ha kell diploma + kezdeni is akarsz azért valamit a nyelvvel akkor felesleges cigányból letenni...mert a munkáltató így is úgy is meg fogja kérdezni van e nyelvismereted, s arra zt felelni, hogy "van, cigány", szerintem kicsit gáz

2011. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!