Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen angol regenyeket...

Milyen angol regenyeket tudnatok ajanlani?

Figyelt kérdés

Lehet romance, kalandos...Leginkabb a Viktorianusz kor tetszik de lehet ajanlani egyebet is.

23 eves lany vagyok.

Koszi elore a valaszokat.


2009. márc. 19. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül megjelenési sorrendben írom őket:


Daniel Defoe regényei (pl. Robinson Crusoe, Moll Flanders)

Jane Austen: Emma, Büszkeség és balítélet, Értelem és érzelem

Charlotte Bronte: Jane Eyre

Emily Bronte: Üvöltő szelek

Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes-összes

Agatha Christie regényei (ő az 1910-es évektől egészen a hetvenes évekig aktív volt)

J. R. Tolkien regényei

Ian Flemming James Bondról szóló regényei


Egyébként az angol nyelvű Wikipédián szépen összegyűjtötték a klasszikusokat.

2009. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Koszonom, ezeknek nagyreszet olvastam mar.

Tudom hogy a wikipedian lehet talalni a klasszikusokbol...

Engem szemelyes velemenyek erdekeltek volna, marmint, hogy kinek milyen angol regeny a kedvence...melyiket tudna szivbol ajanlani.

2009. márc. 20. 11:03
 3/11 anonim ***** válasza:

gigapediáról is rengeteget le lehet tölteni (csak gmailes emailcímmel tudsz regisztrálni, de ingyen)


Ha engem kérdezel a kedvenc angol regényeimről - minden, ami gótikus, horror, vámpír, kísértettörténet, pl.

Horace Walpole - The Castle of Otranto

Matthew Lewis - The Monk (ez nem jelent meg sajna magyarul, de igazán érdekes, egy romlott erkölcsű szerzetesről szól, akit megkísért az ördög - rendkívűl bonyolult kalandregény és románc-elemekkel megtűzdelve)

Mary Shelley - Frankenstein

Bram Stoker - Dracula

Stevenson - Dr Jekyll and Mr Hyde


Tetszett még HArdy - Egy tiszta nő (Tess) c. regénye, azaz inkább úgy mondom, hatással volt rám, emlékezetes volt. Mert tetszetősnek nem nevezhető az értékrend, amiben íródott.


Kortárs írók közül nagyon ajánlom Angela CArtert, főleg a The Bloody Chamber c. novelláskötetét.

2009. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszonom :)

Nekem is tetszett Tess of the d'Urbervilles Hardy-tol.

Volpole Castle of Otranto-jarol inkabb ellemzest olvastam regebb, erdekes lehet mint a The Monk, amelyikrol szinten hallottam.

Mr.Jekyll and Dr.Hyde-ot valamikor elkezdtem olvasni de abbahagytam, valoszinuleg ujbol eloveszem a kozeli jovoben.

2009. márc. 21. 18:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Laurence Sterne: The Life and Opinions of Tristram Shandy, Gent.
2009. ápr. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Abba belekezdtem kabe ket hete, de par oldal utan abba is hagytam, tobb szaz oldalas, majdnem 700, de semmi ertelmeset nem lattam benne. Sajat velemenyem szerint(de sok mas szerint is) egy nagy marhasag.....
2009. ápr. 18. 07:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Marhaság, de zseniális. Olyan, mint az Ulysses, azt is sokan gyűlölik, meg sokak szeretik. Mindkettőt meg tudom érteni, ízlésfüggő.
2009. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mi volt szamodra "zsenialis" benne?

En halalosan unalmasnak talaltam, egyeszeruen nem tudtam folytatni. Allitolag sok a humor benne, ezert is kezdtem bele.

2009. ápr. 19. 07:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Én most olvasom Anne Bronte Agnes Grey című regényét.
2010. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mindenképp Bram Stoker - Dracula.
2010. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!