Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan értsem meg az osztrák...

Hogyan értsem meg az osztrák németet?

Figyelt kérdés

Segítsetek, állást kaptam és olyan dialektussal beszélnek, hogy nem értem amit mondtanak.

Beszélek németül, nyelvvizsgám van.

Mit csináljak?


2011. máj. 30. 07:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

Én szinte nulla tudással mentem ki Ausztriába dolgozni, és itt megtanultam a németet (na meg persze otthon bújtam a nyelvkönyvet mellé :P)


Velem nem finomkodtak a kollégáim, nem beszéltek lassabban vagy "szebben" vagy bárhogy máshogyan, mint szoktak. Akkor ki voltam borulva teljesen, de most utólag köszönöm nekik a kiképzést.


Nyaralni mentünk Németországba, és azt hitték osztrák vagyok. ;) (bóknak vettem) :D


Én fordított példa vagyok, a híradót sokszor félreértem, de az utcán tökéletesen megértetem magam.


Vannak nyelvvizsgával rendelkező magyarok a cégnél, akiknek ez az első kinti munkahelyük, előtte csak "laboratóriumi körülmények között" találkoztak a némettel. Azt hittem én indulok nagy hátránnyal, de nem. Nekik sem volt könnyű megszokni. Engem legalább még "nem rontottak el" az iskolában. ;)

Nekem ez a normális kiejtés és szóhasználat, ahogyan először hallottam. Egy tartománnyal odébb meg csak pislogtam. :)

Persze ha valaki tud németül, nem tart sokáig és rááll a füle egy másik kiejtésre is.


Te meg nyugodtan beszélj olyan irodalmian ahogyan neked jól esik, ahogy a szádra jön, mert mindenképpen megértik.


Amúgy melyik területen vagy?

2011. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok Nektek a sok jó tanácsért.

Sajnos az iskolában is dialektussal tanítanak, odajár a gyerekem. Ő sem ért semmit.


St. Pöltenben vagyok.

2011. máj. 30. 20:51
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Már nagyon sok jó tanácsot adtak nagyon sokan, én csak egy dologgal szeretném kiegészíteni. Ausztriában a Libro-ban láttam k.b. 5 euróért egy kis osztrák-német szótárt, amelyben a két nyelv szókincsbeli különbségeit megtalálod.
2011. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Libro ötletet, délután megnézem.

Nagyon rendesek vagytok!

2011. jún. 1. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!