Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Osztrák állampolgárság?

Osztrák állampolgárság?

Figyelt kérdés
Apám Ausztriában él, én anyámmal itt, Magyarországon.Ha betöltöm a 18-at én apával szeretnék élni.Katonának készülök, de minden országban csak állampolgár csatlakozhat.Hogyan kaphatok állampolgárságot?
2011. okt. 29. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem az osztrák hadseregben szeretnél szolgálni és ehhez kellene az osztrák állampolgárság?

Nos,

1. Attól mert meg apukád ott él neked nem jár osztrák állampolgárság.

2. Akkor sem jár ha ő ott él és már osztrák állampolgár. (Te születésed után kapta meg.)

3. Ha születésedkor is osztrák állampolgár volt akkor már van esélyed az osztrák állampolgárságra. Mivel akkor már te egy osztrák apa gyermekeként jöttél világra. De ez sem 100%, mert ezt is kérvényezni kell. Ja és nem utolsó sorban ott kellene élned. Szóval egy állandó ausztriai lakcím nem ártana.


Amúgy pedig nem igaz, hogy minden országban csak állampolgár csatlakozhat.


Franciaország = Idegenlégió (mindenki, kivéve Irán, Észak-Korea, Afgán)

[link]


Nagy-Britannia = Brit, Ír, Nemzetközösségi – vagy 50 ország, plusz a gyarmati állampolgárok (British Overseas Territories Citizenship, pl Szent Ilona, Anguilla, Montserrat), meg az a British Protected Person (ez nem tudom mi)

[link]


Új-Zéland = Ausztrál, Brit, USA állampolgárok

[link]


Kanada = Állandó letelepedési engedéllyel rendelkezők

[link]


USA = Letelepedési engedéllyel („zöld kártyával”) rendelkezők, illetve már 2 éve az usában legálisan tartózkodók (pl legális munkavállalási vízummal)

[link]


Csak néhány. De biztos van több olyan ország is ahol nem szükséges az adott ország állampolgársága, hogy valaki csatlakozzon a hadseregéhez.

2011. nov. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) jóh...nem mindenhol...De engem nem húz azokhoz az országokhoz semmi...Az idegenlégió régebben érdekelt...de az túl kemény lenne nekem :S Nem is vártam ,hogy azért megkapnám, mert apám kint él.Nem is állampolgár, 6 éve van kint. A leggyorsabb lehetőség érdekel az állampolgársághoz.
2011. nov. 2. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát barátom ha még faterod sem osztrák állampolgár akkor ne reménykedj benne, hogy gyorsan állampolgársághoz fogsz jutni a sógoroknál.

1. először is költözz ki Ausztriába, innen Magyarországról a büdös életben nem fogsz állampolgárságot kapni

2. alapesetben 15 év a várakozási idő, kedvezményezettnek 10 év, EU állampolgároknak 6 év.

3. igazolnod kell megélhetésed

4. le kell mondanod a magyar állampolgárságról (vannak kivételek, nem minden esetben szükséges)

2011. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Múltkor elfeljtettem.

Ha esetleg zsidó vagy akkor mehetsz az izraeli hadseregbe is (Mahal), ök is bevesznek nem csak izraeli állampolgárokat.

[link]

2011. nov. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!