Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Német állampolgárság-kérdés!...

Német állampolgárság-kérdés! Ki ért hozzá?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a németek elég szigorúan veszik az állampolgárságot, ezért kérdezném, hogy az alábbi esetben ki német állampolgár, és ki nem?


1. Magyar férfi feleségül vesz egy német nőt, kint élnek Németországban, ott születik egy fiuk, legyen X. X kettős állampolgár lesz?


2. X felnő és hazajön Magyarországra. Itt megnősül, elvesz egy magyar nőt, és születik két gyerek (még mindig Magyarországon). A gyerekeknek jár a német állampolgárság az apa, és a német nagymama által?


3. X 3. gyereke Németországban születik meg, de nem költözik oda a család, továbbra is Magyarországon élnek. A 3. gyerek milyen állampolgár?


2011. febr. 5. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az első esetben a gyerek német állampolgár lesz.. mert ugye bár az anya német!
2011. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Német

2. Gyerekek magyar állampolgárok. Ha kérik a németet valószínűleg előnyt jelent.

3. Német. Kérheti a magyart.

2011. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A magyart mikor kérheti? Ha nagykorú lesz, vagy már a szülők is kérvényezhetik? Jól tudom, hogy ha kéri, akkor a német állampolgárságot elveszíti?
2011. febr. 5. 11:54
 4/5 A kérdező kommentje:

Milyen hátrányok érhetik a 3. gyereket, hogy Magyarországon él német állampolgársággal, és a családtagjai (apját kivéve) magyar állampolgárok?


Az apa csak német, vagy német-magyar kettős állampolgár?

2011. febr. 5. 11:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel az egyik szülő magyar állampolgár, a gyerek a magyar állampolgárságot automatikusan megkapja. Ez elvileg igaz a németre is. Ha jól értelmezem, a kettős állampolgárság EU tagállamok esetén nem tiltott.


[link]

[link]

2011. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!