Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Akik hosszabb ideje külföldön...

Akik hosszabb ideje külföldön élnek, hogy használják az indulatszavakat? Magyarul vagy az adott nyelven?

Figyelt kérdés

Sokszor persze megegyezik vagy nagyon hasonló a két változat, de apró eltérések lehetnek.


pl. Magyarul úgy intünk csendre vkit, hogy Psszt! németül pedig Psst!


2011. máj. 8. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
én 7 hónapig éltem Angliában és nagyon átvettem az ottani kifejezéseket pl oops! vagy hush(pszt)most más nem jut szembe. De ezt is ugyanúgy átvesz az meber
2011. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Angolul is "psst!". Termeszetesen az orszag sajat nyelven mondod, maskeppen nem ertenenek meg.
2011. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha mondjuk a lábamra ejtem a vágódeszkát, akkor még mindig a "b@ssz@ meg" indulatszócska csúszik ki a számon, de máskülönben egyre többször fordul elô, hogy itthon is olaszul szólalok meg...
2011. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Csöppet offolok. Magyarországon élek, de a leggyakoribb káromkodásom a f*ck... meglepődés az mindig OMG, értetlenkedés meg WTF. Pedig soha nem éltem kint...
2011. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


utolsó: Már mástól is hallottam, hogy angolul káromkodik. Gondolom azért, mert a csapból is a sok f.uck, meg OMG folyik, ezzel van tele a média.

2011. máj. 8. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Bizony az ilyen szavak ragadósak.

Scheisse, ach so... meg tudomisén, magamtól nem tudnak eszembe, csak a szituációban. :)

2011. máj. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

En kulfoldon elek es ha valami tortenik velem, akkor angolul hasznalom osztonosen ezeket kiveve egyet. A "juj!" az egyetlen, ami megmaradt, a ferjem erdekesnek talalja ezt, kerdezte, hogy mit jelent es mondta, hogy vicces. Eszre sem veszem es szoktam mondani. Most volt egy komoly autobalesetem es nem magyarul jottek az indulatszavak.

Az ember annyira beleszokik.

2011. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
44%
én amikor Angliában éltem rászoktam, hogy a hoppá helyett mindig upsz-ot mondtam - sokszor még ma is
2011. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon is sokan káromkodnak angolul.
2012. márc. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!