Mi a legnehezebb a németbe?
Nekem minden. Komolyan.
Már perfektül beszéltem angolul, ez volt a munkanyelv is ahol dolgoztam, mikor kikerültem németországba. beiratkoztam egy intenzív kurzusra, de nagyon utáltam. Elöször próbáltam a der, die , das között összefüggést keresni és szenvedtem miatta, majd az igekötök (azt hisem így hívjßák) is egy iszonyat, itt gondolok arra hogy egy szónak az egész alajelentésétöl eltérö lehet a szó. és még sorolhatnám. kb másfél év kellett meddigre munkát tudtam vállalni egy irodában, ott sokat segítettek a kolléganök. de mai napig nem a barátom ez a nyelv, pedig itt élek, a férjem is német.
A sok ragozás. Meg megjegyezni, hogy melyik főnév milyen nemű.... Na de ezek főként csak nyelvvizsgáig fontosak, meg ha valakinek a munkájához nagyon perfekt német leveleket kell gyártania....
Emberekkel való társalgásban, vagy akár munkahelyi telefonban nem akkora probléma, ha die helyett der-t mondasz pl, mert kijavítanak, megértik.
Viszont a németben az a jó, hogy egyszerű a kiejtése, nem lehet elrontani. Ellenben az angollal, amiben folyik és nyáladzik minden hang.
Szóval jó nyelv a német!
Én az angollal kínlódok nagyon, a sok igeidőt a mai napig nem tudom, meg mikor inges alak, mikor nem stb. Ja, és amikor az ige után más-más igekötő áll, és egész mást jelent, take on/off/out/over stb.
A németben tényleg egyszerű a kiejtés, a nemek megtanulása nehezebb,meg a melléknév ragozás, de ezek olyan dolgok, hogy ha ezt rosszul mondod, még megértenek.
az angolhoz képest a nyelvtana bonyolultabb, több dologra kell figyelni, viszont a kiejtés és a szókincs valamivel könnyebb.
én egy anyanyelvi beszédének megértésével szenvedtem a legtöbbet, ill hogy egy mondatot kinyögjek, mert nagyon sok mindent el kell ragozni, végig kell gondolni.
de ebbe a nyelvbe is bele lehet jönni
jó kis nyelv ez!
Talán a melléknévragozás.
De lényegtelen, már a (felsőfokú) szóbelin sem fontos, az életben meg végképp nem.
A németben a nyelvtan logikus, attól nem kell félni. Ha sikerül találnod jó nyelvtanárt, akkor meglátod, milyen logikus. Csont nélküli, ahogyan mondani szokták. A szabályok megtanulása kétélű dolog. Nem jó, hogy a szabályokat meg kell tanulni. DE jó benne az, hogy ha megtanultad, akkor mindenben segít, nincs "parttalan" kinlódás.
Ami nehéz, mint a többiek is már leírták: az igevonzatok.
A névelőkre vonatkozó szabályok igen megkönnyítik a főnevek nemének a felismerését. A melléknévragozásra is már kitaláltunk egyezrűsített szabályt, tehát attól sem kell félni.
napietus :-)
Hát ja, németből is van sokféle... :-) Én ugyan már nem tudtam svábul, anyám se, de sok szó rögzült fejemben a nagyszüleimtől, ezek alapján könnyebben kitaláltam a hétköznapi szavakat németórákon, hasznos volt.
Na de ahogy a bajorországi rokonaim is beszélnek... az sem piskóta. Szépen kérem mindig őket, hogy velem próbáljanak hochdeutschul... :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!