Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a legnehezebb a németbe?

Mi a legnehezebb a németbe?

Figyelt kérdés
neked mi volt a legnehezebb a német nyelvt tanulásában ?
2011. máj. 4. 07:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Nekem minden. Komolyan.

Már perfektül beszéltem angolul, ez volt a munkanyelv is ahol dolgoztam, mikor kikerültem németországba. beiratkoztam egy intenzív kurzusra, de nagyon utáltam. Elöször próbáltam a der, die , das között összefüggést keresni és szenvedtem miatta, majd az igekötök (azt hisem így hívjßák) is egy iszonyat, itt gondolok arra hogy egy szónak az egész alajelentésétöl eltérö lehet a szó. és még sorolhatnám. kb másfél év kellett meddigre munkát tudtam vállalni egy irodában, ott sokat segítettek a kolléganök. de mai napig nem a barátom ez a nyelv, pedig itt élek, a férjem is német.

2011. máj. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
vonzatos igék meg a melléknévragozás (amit a mai napig sem tudok helyesen alkalmazni, 5 év tanulás után)
2011. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

A sok ragozás. Meg megjegyezni, hogy melyik főnév milyen nemű.... Na de ezek főként csak nyelvvizsgáig fontosak, meg ha valakinek a munkájához nagyon perfekt német leveleket kell gyártania....


Emberekkel való társalgásban, vagy akár munkahelyi telefonban nem akkora probléma, ha die helyett der-t mondasz pl, mert kijavítanak, megértik.


Viszont a németben az a jó, hogy egyszerű a kiejtése, nem lehet elrontani. Ellenben az angollal, amiben folyik és nyáladzik minden hang.


Szóval jó nyelv a német!

2011. máj. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Én az angollal kínlódok nagyon, a sok igeidőt a mai napig nem tudom, meg mikor inges alak, mikor nem stb. Ja, és amikor az ige után más-más igekötő áll, és egész mást jelent, take on/off/out/over stb.

A németben tényleg egyszerű a kiejtés, a nemek megtanulása nehezebb,meg a melléknév ragozás, de ezek olyan dolgok, hogy ha ezt rosszul mondod, még megértenek.

2011. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

az angolhoz képest a nyelvtana bonyolultabb, több dologra kell figyelni, viszont a kiejtés és a szókincs valamivel könnyebb.

én egy anyanyelvi beszédének megértésével szenvedtem a legtöbbet, ill hogy egy mondatot kinyögjek, mert nagyon sok mindent el kell ragozni, végig kell gondolni.

de ebbe a nyelvbe is bele lehet jönni

jó kis nyelv ez!

2011. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 napietus ***** válasza:
75%
nekem a nyelvtanban minden nehéz volt. én németül nagyon korán megtanultam, mert a nagyszüleim igen rosszul beszéltek magyarul, és gyerekkoromban sokat vigyáztak rám. de ők ezt a magyarországi svá nyelvet beszélték, ami kb. annyira van Goethe nyelvétől, mint W. Bush beszédei Shakespeare nyelvétől. szóval vért izzadtak velem a nyelvtanárok a nyelvtannal. legnehezebben a helyes ragozást tanultam meg, a névelőket én a szóval együtt tanultam, az nem volt gond. mikor már iskolás voltam, a papám, aki szintén iskoláan tanult "irodalmi" németet is, igyekezett velem így beszélni otthon, ez sokat segített. meg a németországi rokonaimmal leveleztem, megkértem őket, legyenek szívesek helyesen írni, ez sokat segített. meg olvastam német nyelvű könyveket, minden nyelvre igaz, hogy ha sokat olvasol az adott nyelven, könnyebb megjegyezni a nyelvtant, mint szabályok magolásával. jobban rögzül.
2011. máj. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%

Talán a melléknévragozás.

De lényegtelen, már a (felsőfokú) szóbelin sem fontos, az életben meg végképp nem.

2011. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

A németben a nyelvtan logikus, attól nem kell félni. Ha sikerül találnod jó nyelvtanárt, akkor meglátod, milyen logikus. Csont nélküli, ahogyan mondani szokták. A szabályok megtanulása kétélű dolog. Nem jó, hogy a szabályokat meg kell tanulni. DE jó benne az, hogy ha megtanultad, akkor mindenben segít, nincs "parttalan" kinlódás.

Ami nehéz, mint a többiek is már leírták: az igevonzatok.

A névelőkre vonatkozó szabályok igen megkönnyítik a főnevek nemének a felismerését. A melléknévragozásra is már kitaláltunk egyezrűsített szabályt, tehát attól sem kell félni.

2011. máj. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

napietus :-)


Hát ja, németből is van sokféle... :-) Én ugyan már nem tudtam svábul, anyám se, de sok szó rögzült fejemben a nagyszüleimtől, ezek alapján könnyebben kitaláltam a hétköznapi szavakat németórákon, hasznos volt.

Na de ahogy a bajorországi rokonaim is beszélnek... az sem piskóta. Szépen kérem mindig őket, hogy velem próbáljanak hochdeutschul... :-)

2011. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
61%
Én ott hagytam fel a német nyelv tanulásával, amikor jöttek a névelők, és kiderült, hogy az ajtó nőnemű, a kislány meg semleges nemű. Na, az nagyon kiverte nálam a biztosítékot. :D Azóta sem hevertem ki teljesen...
2011. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!