Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svéd vagy észt nyelvet tanuljak?

Svéd vagy észt nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 21:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
54%

Olyan nyelv nincs, ami haszontalan. Legfeljebb nem fogod használni, de fölöslegesnek egyetlen nyelvet sem neveznék. Ne is menjünk tovább, már a netnek is egy nagyobb szeletét érti meg az ember ha tud ezen meg azon a nyelven.


A cseh, ha minden igaz, nagyon hasonlít nyelvtanilag a lengyelre, amit tanulok. Nem olyan NAGYON bonyolult, inkább a toldalékok nem-összekeverésére kell ügyelni + rengeteg szabály van. A kivételek ezen szabályok alól, ha úgy vesszük, elenyészőek, cserébe, mégegyszer mondom, a szabályok szinte végtelenek.

Nekem is terveimben van egyébként a cseh vagy a szlovák megtanulása, mert nagyon egyedi hangzású, érdekes nyelvek (már amennyire tényleg lehet két különálló nyelvnek hívni őket).

2011. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
40%
Mi alapján akarsz nyelvet tanulni, hogy így "csapongsz"?:D Ha a hasznosságra akarod fektetni a hansúlyt, akkor valamelyik világnyelvet. Csak akkor tudunk neked jó választ adni, ha a kérdésed is jó.
2011. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
DE nem érdekel, hogy hasznos vagy sem! Arra ott az angol.
2011. jan. 25. 17:46
 14/22 anonim ***** válasza:
92%
Akkor mi érdekel??? Ezt mondd már meg végre, ha normális választ akarsz!!!
2011. jan. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

Rendben, így már értem. A válaszom: észt.

Ha rám hallgatsz, kezdd el rögtön tanulni.


De ne kérdezd meg, hogy miért!

2011. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Az egyik szomszédom észtet tanul az egyetemen, és ő az egyetlen diák azon a szakon, és a tanár készül elmenni, úgyhogy, ha végez, ő veheti át a helyét (egyetemi tanár cirka-kalkula 400 ezer Ft-ot kap kézhez havonta), úgyhogy én az észtet ajánlom.

Bár, ha így indulsz neki, akármilyen nyelvet tanulhatsz, és minél ritkább az a bizonyos nyelv, annál biztosabb, hogy lesz tanári munkád.

De ha nem akarsz tanár lenni, akkor is az észtet javaslom, mert (még ha nem is látszik) közelebb áll a magyarhoz, mint a svéd.


A japán egyébként egyáltalán nem rossz ötlet, és nem is annyira haszontalan, mint gondolnád. Vannak japán cégek Mo.-on, akik jó szemmel nézik a japán tudást. És az írásrendszert leszámítva, szinte nem is nehéz, mert a nyelvtana sokban hasonlít a magyaréhoz.

2011. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2011. jan. 25. 21:04
 18/22 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem érdekel, mennyire hasznos, akkor maradj meg a japánnál. Az észtnél és a svédnél is (jóval) több forrás áll rendezésére a nyelvtanulónak a neten, ezért könnyebb tanulni, mint a fent említett kettőt.


Ha már mégis a kettő közül kell választani, akkor svéd. Bár az észt nagyon hasonlít a finnre, gyakorlatilag megértik egymást, ha pedig a kérdés az lett volna, hogy svéd vagy finn, akkor a finnt mondom.

2011. jan. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%

Svéd.


Én azt tanulnám, ha e kettő nyelv közül kellene választani. Svédországba már tervezem az utazást (egyszerűen érdekel és kész), és előtte biztos megtanulok annyit, hogy útbaigazítást tudjak kérni, vagy ki tudjam kérni a reggeli kávémat. ;)


Párizsba utazás előtt is áttanulmányoztam a francia nyelvet, de az nem fogott meg. A svéd hangzása viszont tetszik.


Az észtet nem ismerem bevallom, de nem is tervezek mostanában arrafelé utazni.


Ezeket a szempontokat vedd figyelembe döntésnél:

- számodra hasznos-e (utazás, munkavállalás, ismerkedés, egyéb)

- tetszik-e (fontos, hogy tetszik-e a nyelv hangzása, mert pl. nekem a franciától feláll a szőr a hátamon, így nem sok kedvem lenne órákon át tanulgatni. Viszont egy nyelv hangzásába egyszerűen bele is lehet szeretni:P)


Utána keress hangagyagokat a nyelvhez, pl. keresd meg egy helyi rádió weboldalát, hallgass bele, olvass el nyelvtani áttekintéseket, és ha ezek után is úgy érzed, hogy ez tényleg közel áll hozzád, és képes leszel hónapokig, évekig kitartani amellett, hogy megtanulod a nyelvet és keményen oda is teszed magad, akkor hajrá!


De gondolom ha felteszed magadnak a kérdést, hogy "miért akarok nyelvet tanulni?" akkor meg lesz a válasz, ami közelebb visz a döntéshez.

2011. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Én svédül tanulok. Egyszerűen szimpibb. Objektív oka nincs.
2011. febr. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!