Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért tesznek egyesek a nevek...

Miért tesznek egyesek a nevek elé egy A-t? Lásd barátokköztben a Zoli a Miki stb?

Figyelt kérdés
Ezt főleg Budapesten tapasztalatom. Miféle módi ez?
2010. dec. 10. 07:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
30%

Mert nem ismerik a magyar nyelvtant :(

Sajnos tényleg igaz Budapestre, egyre többen használják személynevek előtt az A-t. Médiában is és tanárok is.

Pedig van különbség:

Jön Szabó.

Jön a szabó.

2010. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
46%
Tárgyiasítják az embereket. Én se szeretem. Igazad van hogy főleg Pesten mondják, de a dunántúlon is sok helyen előfordul. Engem főleg az zavar, hogy ha egy színész jól "képzett" akkor tudja hogy ilyet nem mondunk már csak azért sem, mert nyelvtanilag helytelen. Ennek ellenére elég gyakran hallani ezt a TV-ben is. És ez már tényleg gáz. Még ha a hétköznapokban elő is fordul az ilyen.
2010. dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Ezért:

[link]


"Beszédben a normális az, ha a személynév elôtt névelô áll: Ezt tavaly már megrendezte a Gothár. A Luschner Vilit megint bevitték. Fölkérték a Takácsot, de ô nem vállalta. Írásban ugyanez nem létezik."


Mellesleg a kérdésed sem hibátlan, nem értem, hogy ha ennyire igényes vagy, akkor ezt miért engeded meg magadnak.

Vagy könnyebb másokat fikázni, mint a saját házad táján söprögetni?


Egy korrektor

2010. dec. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul írtam a Barátok Köztöt, és nem tettem 3db .-ot a stb után, de ettől még méretes idiótaságnak tartom, hogy így beszélnek tv-ben az emberek.
2010. dec. 10. 09:02
 5/28 A kérdező kommentje:
Jah és nem igazán izgat, hogy pár "okos" nyelvet kíván újítani, meg hasonló dolgok. Ez az ország 10%-ban jellemző maximum, így nem hiszem, hogy ez lenne a helyes.
2010. dec. 10. 09:05
 6/28 anonim ***** válasza:
63%

Még a javításodban is hemzseg a hiba. Mutatom, jó?


Lásd a Barátok köztben: a Zoli, a Miki stb.

2010. dec. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

*Ez az ország 10%-ban jellemző maximum,


Ez az ország 10%-ára jellemző maximum,


Kapj már a fejedhez, még mindig jobb, ha professzorok cikkeket írnak, mintha egy olyan okoskodik, aki sem helyesen írni nem tud, sem helyesen beszélni. Sokat kell még tanulnod ahhoz, hogy nálad "kicsit" jobban képzetteket és nagyobb embereket kritizálj.

2010. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Utolsó!

Miért kötekedsz? Írjál ki új kédést, ha nagyon bánt a kérdező helyesírása, ez a kérdés nem erről szól.

2010. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg nem ártana pár vessző, na mindegy.

Tárgyiasítanak, és két kifejezést összeolvasztanak.

2010. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Én Szabolcsból költöztem a középső részre, majd Pestre. Eddig egyedül Szabolcsban nem hallottam a névelőzést. Amúgy érdekes, mert én csak azokkal használom, akiket már középen/Pesten ismertem meg. A szabolcsiak neve elé sosem teszem a mai napig sem. :)
2010. dec. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!