Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Von+Dativ szerkezetet lehet...

Von+Dativ szerkezetet lehet használni tárgyaknál is birtokviszony kifejezésére?

Figyelt kérdés

Pl. lehetnek ilyenek?


die Bücher von der Bibliothek


die schönen mittelalterlichen Gebäude von Wien


2010. dec. 2. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Lehet ilyet mondani, de nincs értelme, és nem is hangzik valami jól. Terjedőben van, és a németek panaszkodnak is, hogy itt a világvége :))


Minek Bücher von der Bibliothek Bücher der Bibliothek helyett, meg Gebäude von Wien Gebäude Wiens vagy in Wien helyett? De lehetni éppen lehet mondani a hétköznapi beszédben.

2010. dec. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez nem volt nekem tiszta, hogy von+Dativot bármikor lehet-e használni birtokviszonyra. Azóta már utánanéztem, és én is úgy találtam, hogy több helyen használják az -s esetragot.
2010. dec. 2. 20:05
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha a főnév előtt nem áll névelő vagy ragozható névmás, akkor a birtokos jelző nem használható, hanem helyette a "von + részes e." áll.

Pl.: (Hier wohnen Freunde. Itt barátok laknak.)

Barátok lakásában voltam. Ich war in der Wohnung von Freunden.

DE: A névelő nélküli tulajdonneveknél mindkét változat használható.

Pl: Wiens Gebäude vagy Gebäude von Wien

Ugyanez a helyzet olyan jelzős főneveknél, amelyek előtt nem áll névelő vagy ragozható névmás.

Pl: In der Wohnung guter Freunde (jó barátok lakásában)

vagy: in der Wohnung von guten Freunden

Abban az esetben a "von" nem használható, ha a főnév előtt valamilyen névelő vagy ragozható névmás áll:

Pl: in der Wohnung meiner Freunde vagy: in der Wohnung der Freunde

Az általad "von der Bibliothek" szintén létező szerkezet, de nem birtokviszony!

Pl: Ich habe die Bücher von der Bibliothek geliehen.

(A könyveket a könyvtártól kölcsönöztem.)

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Suzana Guoth! örülök, hogy Ön is válaszolt, mert úgy láttam, hogy sok más kérdezőnek is adott már hasznos válaszokat.
2010. dec. 2. 22:15
 5/16 anonim ***** válasza:
Kedves Suzana nemtudná az email címét nekem megadni ? szeretnék pár dolgot kérdezni némettel kapcsolatban ! :)
2010. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kérdezzél nyugodtan, szívesen válaszolok a Fórumon is, természetesen csak akkor, ha nem kérdezel olyan nehezet, amire nem tudom a választ.

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. dec. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Vajon milyen nehezet lehetne kérdezni, amire Suzana Guoth nem tudná a választ?
2010. dec. 3. 18:30
 8/16 anonim ***** válasza:

Einer der merkwündigen Gewohnheiten war das, er solche Satze erfindet, die keiner der Schülern aus dem Steigreif nicht übersetzen kannte. Es gefallt keiner der Schülern


Der Stadt lasst die Firma das Gebaude renovieren


ottfelejteni- lassen+ leigen, stehen, hangen, mikor melyiket használom ? Vagy az mind1?


remélem nem gond, ha fogok írni ide kérdéseket, ha megakadok?

2010. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A 16.08-as kérdéseit nem tudom megválaszolni, mert nem tudom, mi a kérdése. A mondatokban vannak hibák, de mi ez? Fordítás? Akkor írd le a magyar mondatokat is. Egyszerűen nem értem, mit kérdezel.

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. dec. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

az egyik különös szokása az volt, hogy olyan mondatokat talált ki, melyeket egyik tanuló sem tudott kapásból leforditani


milyen hibáim vannak a fordításba ?

2010. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!