Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyennek hallhatja egy angol...

Milyennek hallhatja egy angol anyanyelvű ember a német nyelvet és fordítva?

Figyelt kérdés
Van sok olyan kifejezés, mondat ami nekem is nagyon hasonlít magyarként.

júl. 2. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Olyannak, mint egy magyar vagy kínai vagy akármilyen nemzetiségű.


Hogyhogy hasonlít magyarként? Mire hasonlít?

júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vannak nagyon hasonló kifejezések
júl. 2. 22:24
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg a kiejtés is emlékeztet az egyik nyelvről a másik nyelvre
júl. 2. 22:25
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
hát akkor még tanuljad mindkettőt...
júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tanultam általánosban és középiskolában is
júl. 2. 22:58
 6/10 Mansour ***** válasza:
100%

Hát ezt csak egy angol anyanyelvű tudná megmondani, szóval inkább angolul kellene feltenned a kérdést, mondjuk a Quora-n.

Mindenesetre a két nyelv kiejtési sajátosságait ismerve elég idegenül hangozhat nekik a német, még akkor is, ha esetleg felismernek benne egy-két ismerős szót. És még azokat is félreérthetik, ugyanis van pár szó, ami hasonló, de mást jelent, pl. become - bekommen.

júl. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a férjem angol és némettanár Angliában, megkérdeztem.

Tehát az angoloknak a német eléggé keménynek hangzik, (mármint nem lágy), nagyrészt azért, mert a franciához vagy spanyolhoz hasonlítják, amit az iskolában még tanítanak.

Egy átlagangol, ha az utcán vagy valahol németet hall, nem ért belőle egy kumma szót sem. Hacsak nem olyan a helyzet, hogy kiemelik jó hangosan és lassan, hogy Haus, egy ilyen alapszót. Vagy ha középiskolában tanult németet.

Fordítva: nem tudjuk.

Viszont ez nekem is furcsa, ahogy a kérdezőnek is. Pl. középfokú angol tudással anno már rengeteget értettem a hétköznapi németből, most meg pláne. Pedig soha nem tanultam úgymond idegen nyelvként. Szerintem rengeteg hasonló szó van és egy csomót ki is lehet következtetni, ha megfigyelsz egy pár szabályt. A férjem szerint ez azért van, mert más szempontból figyeltem, tudatosan nyelvet tanulóként. Az átlagangolt meg ez a téma (idegennyelv-tanulás vagy értés) eléggé hidegen hagyja.

tegnapelőtt 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sejtettem egyébként hogy nem értenek belőle semmit sem. Néhány hasonló szón kívül nagyon különböznek.
tegnapelőtt 22:14
 9/10 anonim ***** válasza:

"Néhány hasonló szón kívül"

És még azokat is egész máshogy ejtik legtöbbször.

tegnapelőtt 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen
tegnapelőtt 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!