Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehet még így akcentus nélküli...

Lehet még így akcentus nélküli német nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

Egészen kiskoromtól kb. általános iskola felső tagozatáig német nyelvű meséken nőttem fel kizárólag, majd általánosban németet tanultam és többször voltam cserediákként Németországban.

Sajnos ezután abbamaradt a német tanulás, egyetem elején próbálkoztam vele pár hónapig csupán.

Most szeretném újra elővenni, egy csomó mindenre emlékszem is, illetve logikus/ beívódott akaratlanul /.

A kiejtésem és a beszédem lehet így még akcentus nélküli vagy már esélytelen?



2023. nov. 5. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább gyúrj a C2 -re ebben az esetben,nem hiszem de würde ich darauf nicht Gift nehmen
2023. nov. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy kiskorodban mennyit beszéltél németül. Passzívan nézni meséket anélkül, hogy aktívan beszélnél – az nem segíti a kiejtés fejlődését.
2023. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban esélytelen.

Mi a baj egy akcentussal?

Csak a magyarokat zavarja, többi nép tojik rá.

2023. nov. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nein
2023. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Miért a németek maguk nem akcentussal beszélik? Mármint tájszólással. Melyik részén éltél Németországnak?
2023. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Svàjcba èltem ,és az ott született jugókon is hallatszott az akcentus, hiába beszèltèk születéstől fogva a helyi nyelvet.


De attól függetlenül abszolút perfektek voltak.

2023. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindenkinel, akinek az anyanyelve nem nemet, lehet hallani, hogy nem anyanyelve a nemet, vagyis az akcentust. De ez egyaltalaban nem problema.
2023. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
de most komolyan amúgy, ha nem lenne akcentusod, mégis milyen hangképzéssel beszélnél németül? mint a translate robothangja, vagy mi? vagy így random átalakulna valamelyik dialektté, és utána magyarul beszélnél mondjuk bécsi akcentussal?! tényleg érdekelne, mit vársz magadtól, amikor azt mondod akcentus nélkül? mindenkinek van akcentusa.
2023. nov. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!