Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a világ legnehezebb...

Melyik a világ legnehezebb nyelve?

Figyelt kérdés

2022. nov. 4. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Talán kínai.

A magyar után.

2022. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
A szüleimtől azt hallottam régen hogy első helyen a japán, másodikon a magyar áll.
2022. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Először is nagyon nem mindegy, mi az adott nyelvet tanulónak az anyanyelve: egy magyarnak nehéz a cseh, egy szlováknak meg a legkönnyebb nyelv a világon…

Másodszor: milyen értelemben nehéz?

Ha az írást vesszük, akkor vélhetően a kínai ill. a japán a legnehezebb, hiszen több ezer jelet kell megtanulni (a nyelvtanuk viszont egyáltalán nem nehéz).

Ha a kiejtést vesszük, akkor mindenképpen olyan nyelvre kell gondolnunk, melyben sok különböző beszédhang van – erre az Afrika déli részén beszélt koiszan nyelvek a sok csettintő hangjukkal jó jelöltnek tűnnek.

Ha meg a nyelvtant vesszük, akkor meg talán a tuyuca nyelv a legösszetettebb, de cserébe a kiejtése elég egyszerű.

A magyar semmilyen tekintetben nem tartozik a "nehéz" nyelvek közé. Sem az írása, sem a kiejtése, sem a nyelvtana nem mérhető a legnehezebb írású, kiejtésű, nyelvtanú nyelvekhez.

2022. nov. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Japán nem nehéz ( ha írni, olvasni nem akarsz megtanulni)
2022. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
A szlovák.
2022. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hogy a navajo, annyira más logikája van. Mesterséges nyelvekből még az ithkuil.
jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!