Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Román nyelvet kedvelitek?

Román nyelvet kedvelitek?

Figyelt kérdés
Nem rasszista vagy egyéb, társadalmi nézetű válaszokat várok, csupán a NYELVről kérdeztem. Köszi :)
2010. szept. 11. 14:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%
Nekem tetszene, ha nem használnának ilyen csúnya ékezeteket: ă...:D
2010. szept. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Én itt élek Erdélyben, persze magyar az anyanyelvem, de muszáj románul is beszélni. Csak nekem valahogy ezek a latinos nyelvek nem mennek, borzalmas milyen akcentusom van, pedig egyébként helyesen beszélek. Viszont más nyelveknél, angol és ilyesmik, nem érződik úgy a magyar akcentus.

Hát talán ezért is nem kedvelem a román nyelvet, mert egyszerűen nem áll a nyelvemre. :D

2010. szept. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Nekem tetszik,tanulgatom is.A románok rendszeresen mondják ,hogy ronda a magyar nyelv meg ilyenek,de a rendes román ismerőseim szerint meg a magyar a szép,de ezt az átlagrománok többsége persze be nem vallaná!:)
2010. szept. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Pedig ezek az ă-k naggyon helyesek :D
2010. szept. 11. 17:36
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Közepes róla a véleményem: szerintem unalmas nyelv. Mivel olyan, mint egy albán nyelvtanú bolgár-francia keverék, ezért az albán és a bolgár mellett sem nyelvtanilag, sem hangzásban nem tud sok újdonságot felmutatni. Az â és ă engem nem zavar, mert legalább némi változatosság a spanyol/olasz a-e-i-o-u hangrendszer unalmasságához képest, de ugyanezt a bolgár és albán is tudja. Különben logikusabb lett volna megmaradni a cirill betűknél, azokat az isten is a román nyelv leírására teremtette, ugyanis a ы az pont az â-nek felel meg, a bolgár ъ pedig az ă-nek, és a ţ helyett is ott a ц.
2010. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
81%
nekem nagyon tetszik, szépnek és érdekesnek találom. Spanyolul tanultam évekig és tervezem, hogy románul is megtanulok valamennyire.
2010. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon tetszik a nyelv, és az hogy a névelőt a szó végére biggyeszti na ezen meglepődtem.
2011. febr. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
A román újlatin nyelv, az olasz a legközelebbi rokona, csak elég erős szláv és balkáni hatás érte. Valószínűleg az utóbbinak köszönhető az is, hogy a szó végéhez teszik a névelőt. Én spanyolos vagyok, és nem egy romániai magyar ismerőstől hallottam, hogy a románok állítólag simán megértik a spanyolt, és nagyon hamar meg tudják tanulni.
2011. márc. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

01:57


Az albánból származik a románnak ez a sajátossága.

2011. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
100%
Mivel erdélyi vagyok és román suliba is járok tudnom kell a nyelvet és szeretem is csak nekem nehéz egy kicsit :D bár ha tudom ezt a nyelvet máris könnyebben megy a francia meg majd jövőre a latin is :D
2011. márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!