Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul irtam egy kis verset,...

Angolul irtam egy kis verset, nyelvtanilag elfogadhato (nem kell teljesen tokeletesnek lennie)?

Figyelt kérdés

Can I write for you?

I hope you are well,

This poem is true,

Though bad as the hell…

How are you there,

How is your mood?

If we want to compare:

Have you enough food?

I text couse I love you,

Maybe you know,

But I have no any clue,

Where are you and how…

Still you have the ring

Which given by me?

Or you kept any anything,

Which gone over Caspian Sea?

Mug or the boxes

Or just memories only,

Im just trying to ask now,

Couse there nothing I can see…

You wanted to go from here,

I accepted it of course

And you had sudden disappear,

Altough there was nothing I force.

You had quite nice chances here,

Probably you remember,

The “…” job was near,

They called you in December.

I know its doesn’t matter now

And I understand your wants,

You know where and how

And what are your plans -

But now it’s Valentine

And I want you to know

All the thoughts of mine

Insecure where you and how…



2022. febr. 14. 10:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
89%
A kerdezo nem ismeri el/fel a hibait, nem fogadja el a javitasokat, tanacsokat. Teljesen felesleges valaszolni neki, idot raszanni.
2022. febr. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
De kulonos… szerintem a valaszokat egytol egyig megkoszontem (volt, amelyiket ketszer is), ezzel egyutt felvetodott bennem meg egy-ket kerdes (ha azokra valaszt nem is kaptam, nem baj), plusz nemelyik hibanal jeleztem a lehetseges okokat, ezzel egyutt sem tagadva azokat - talan a rimek teren volt, hogy nem ertettem feltetlenul egyet, de az leginkabb egyetlen esetre vonatkozott, mert a rim megsem egy “teljesen objektiv” dolog. Ami nem felelt meg, azt elismertem, de volt, ahol meg egy felreertrest is tisztaztam. Persze, nem varok uj valaszokat, kaptam eleget, meg is koszonom ujfent! Neked is, kedves utolso, bar nem ertelek igazan… :)
2022. febr. 16. 13:02
 23/31 A kérdező kommentje:
Latom, azert sokan ugy velik, nem fogadtam meg a tanacsokat, ez meg kulonosebbe teszi a dolgot (egyreszt, mert nem utaltam arra, hogy nincs igazatok - ha kerdes is merult fel bennem valami miatt, masreszt meg megfogadtam)…
2022. febr. 16. 13:06
 24/31 anonim ***** válasza:
84%

Én megértem 21-est, bennem is az merült fel, hogy mindek segítsünk, ha neked szarul is jó, miután elolvastam ezt a mondatodat:"Az nem baj, ha angol nem kerdez ilyet, mert o se az es miert ne lehetne igy - annyi hulye ujitas van igy is, nem?"

De ha így állsz hozzá, minek teszed ki egyáltalán kérdésnek?

2022. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Ezt azert irtam, mert valoban ertheto kerdes, legalabbis a vers cimzettjet tobbszor megkerdeztem igy. Bar nem tema, de a food-mood szavakat szereti osszefuggesbe hozni, en meg igy kerdeztem tobbszor: how are you, how is your mood? Mert utobbin mar kicsit elgondolkodott, nem panelokban valaszolt. Magyarul se kerdezem meg altalaban, hogy milyen a hangulatod, kiveve, ha tenyleg erdekel (ha az angol verzio nyelvtanilag rossz lenne, akkor bocs). Tehat lehet peldakat kiragadni, mikor valamit nem ertettem, de ez felreertes. Ha megkerdezek valakit, hogy van es a fine valaszt kapom, szerintem a jovoben is megkerdezem ezt (hiszen elvileg ertheto). Raadasul a vers adna is szabadsagot, Petofi is hajlitotta rendesen a magyart, ha ugy jott ki a ritmus vagy a rim :)
2022. febr. 16. 13:30
 26/31 A kérdező kommentje:
Masik, hogy most elkezdtem beirni keresobe (mert valoban tanulni akartam belole), hogy how is your m… masodik talalat: how is your mood, harmadik: how is your mood today… szoval, csak errol van szo :)
2022. febr. 16. 13:35
 27/31 anonim ***** válasza:
nyilvan helyes nyelvtanilag a hows your mood, de elobeszedben akkor se jon elo szinte soha
2022. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Koszi! Ertem. Annyi, hogy ezert nem ugy ertettem, hogy szigoru elvek menten hasogassuk (bar azert azt is koszontem), mert ott egy masik, altalam nem is felhozott pelda, a keresobe szinten beirva: have no… utan have no clue az otodik felajanlott opcio, tehat frazis, letezo kifejezes es igy hasznaljak is elvileg - talan ertheto, hogy egyik helyen latott a hasznalata, itt meg megsem helyeseltek, de ezert kerdeztem… :)
2022. febr. 16. 15:37
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

"But I have no any clue,"

te ezt irtad, es ez nem helyes. vagy i have no clue vagy i dont have a clue. az any itt igy se ugy se helyes

2022. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Koszi! Miert nem jo oda az any?
2022. febr. 16. 18:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!