Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol anyanyelvű emberek...

Az angol anyanyelvű emberek vajon milyennek hallják a magyar nyelvet?

Figyelt kérdés
Azt már hallottam hogy olyan mekegősnek, mert sok az e, de szép nyelvnek hallják, vagy visszataszító karattyolásnak?
2010. aug. 25. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
hát szépnek biztos h nem... visszataszítónak sem mondanám, inkább csak úgy vannak vele, h ezt nem lehet megtanulni..:D mert elég bonyolultnak hangzik.:)
2010. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kimondottan az angolok milyennek hallják azt nem tudom, de ezt kérdeztem már spanyol, olasz, szerb, lengyel és még sok más nemzetiségűtől, és ők azt mondták, hogy habár olyasféle darálásnak hallatszik, mint a szláv nyelvek, valahogy az ü, ö, é, a hangok, plusz a mássalhangzó torlódást elkerülendően beilleszkedő magánhangzók miatt mégis másfajta, egyedi hangzásvilága van a magyar nyelvnek.
2010. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

"Azt már hallottam hogy olyan mekegősnek, mert sok az e"


Igen, valamikor 100 éve elterjedt, hogy a nyugatiak szerint mekegős nyelv, mert sok az e. Ez egy hülyeség, kb. olyan, mint hogy az angol meg nyögős nyelv, mert sok benne a középhang.


"szép nyelvnek hallják, vagy visszataszító karattyolásnak?"


Ízlés kérdése. Nagyon sok angol/amerikai úgy gondolkodik, hogy az angol az a Nyelv, a többi nyelv pedig barbár, alsóbbrendű ungabunga. Tehát ami nem angol, az karattyolás.


Akik nem így gondolkodnak, azok két táborra oszlanak, mint mindenhol a világon. Vannak azok, akik szerint a szép nyelv az az olasz, mert "dallamos", az olaszon kívül meg minden nyelv csúnya, mert olyan, mint az orosz. Megint mások szerint viszont pont nem az olasz szép, mert az monoton, ellenben szép a finn, a lengyel, az orosz stb., mert "változatosak" vagy "érdekesek". Az előbbiek szerint a magyar csúnya, az utóbbiak szerint szép.

2010. aug. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy szerintük nagyon szlávos. Gondolom, a sok szlávból átvett szó miatt.
2010. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:03


Nem. Hanem mert minden, ami "külföldi", de nem német vagy francia vagy olasz, tehát minden, amit nem ismernek fel, az nekik "szlávos". Az angoloknak a töröktől az amharáig minden szlávos.

2010. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

nekem egy német mondta,hogy szépnek dallamosnak találja.

egy másik azt mondta nagyon nehéz.szerintem a legtöbb külföldi egyedinek,kicsit furcsának hallhatja,hiszen tényleg van egy egyedi hangzása.

2010. aug. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy marokkói mondta, hogy őszintén megmondja, a legrondább nyelv, amit életében hallott, de ne sértődjek meg, mert ez csak az ő véleménye, az országában sokan tanulják a magyart, és szeretik is. :D
2010. aug. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
nekem mondták többek közt(többféle emberek), h monoton, halandzsa:D, volt aki azt mondta h kínais xD, oroszos... 1 ír nő mondta, mikor mondtam 1 magyar szót, h ahh de szép ez a szó :D
2010. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán ez kicsit közelebb visz az igazsághoz:


https://www.youtube.com/watch?v=d1PPkMG4tTc#t=12


Bár paródia, mégis eléggé "reálisnak" hangzik.



Egyébként angol anyanyelvű embert csak egyet ismerek egy ír-amerikai srácot ő már egészen szépen beszéli. Ő neki nagyon tetszik itt is él ,de nagyon nehéznek érzi.


Dán haver azt mondta ,hogy semmi különleges /Nekem meg a Dán hallatszik nagyon szépnek a sok å hang miatt/

A Finn srácnak tetszett mert szerinte olyan mint az övéké:)

2014. júl. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!